TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ ZDOLALI VEDOUCÍ BESKYDY I VENKU A ČEKAJÍ JE DOBŘICHOVICE

Tesla BRNO  – TJ Zikuda TURNOV

3:2 (-11,16,16,-14,10)

V předposledním utkání základní části prvoligové soutěže zavítali turnovští volejbalisté na palubovku Tesly Brno, která po výborném začátku soutěže, kdy se pohybovala v horních patrech tabulky, postupně klesala pořadím, ale stále živila naději na postup do play-off. Oba týmy nastoupili v takřka kompletních sestavách, kdy domácí představili staronovou posilu Šáška, který dříve působil v Brně a Chocni, turnovským chyběl pouze Folprecht.

Turnovští vstoupili do utkání po dlouhé cestě aktivně a od úvodu diktovali tempo hry ve velmi slušně zaplněné hale Tesly. Domácí se nemohli srovnat se strojovou hrou turnovských, hodně chybovali a tak byl výsledkem jednoznačně získaný první set pro hosty.

Od druhé sady však domácí výrazně přidali, začali tlačit především na podání a obraz hry se začal měnit. Turnovští měli problém s příjmem a to se podepsalo i na následném útoku. U domácích výborně podával i útočil Perry, který již nastupuje za extraligové Brno a na straně hostů se mu nedokázal v této pasáži hry nikdo vyrovnat. Na ukazateli skóre tak náhle svítil stav 2:1, a pokud hosté nechtěli odjet s prázdnou, museli se výrazně zlepšit.

Do 4. sady přišel na hřiště Čermák s Bäumeltem a turnovským se začalo vést o mnoho lépe. Najednou se opět začalo dařit na příjmu i na útoku, začala fungovat obrana a domácí nestíhali. Výsledkem byl jednoznačně získaný čtvrtý set pro hosty a oba týmy čekal set pátý.

Místo toho, aby tento zvrat hosty nakopl, přišel drobný útlum a i díky výbornému podání domácího blokaře Maláška byl hned v úvodu stav 6:2 a 9:3. Hosté se ještě snažili o zvrat, ale několik nepřesností jim tyto plány zhatilo, a tak si připsali teprve čtvrtou porážku v soutěži.

Sestava:  Fučík, Šén, Kovář, Vencovský, Ducháč, Starý (L–Kunc)

Střídali: Bäumelt, Čermák, Bukovjan

Black Volley Beskydy  – TJ Zikuda TURNOV

2:3 (-23,19,-24,16,-13)

Do sobotního posledního utkání základní části proti vedoucímu týmu tabulky z Beskyd nastoupili hosté s odhodláním obrat lídra o body a připravit mu první domácí porážku v sezóně.

Po ranním přesunu do Frýdku Místku začali Turnováci ospale a do vedení šli domácí. Hosté však dokázali hru vyrovnat a postupem času si vypracovali drobný náskok, který udrželi až do konce a set získali.

Domácí však přidali a postupem času získali několikabodový náskok (17:12). A i když hosté korigovali na 19:16, náskok si již pohlídali a stav byl 1:1. Třetí set byl kopií první sady, domácí dobře začali, ale postupem času začali ztrácet dech a hosté proměnili druhý setbol a vedli 1:2. Čtvrtý set byl pro změnu obrazem druhého dějství, kdy si domácí vytvořili ve střední části výraznější náskok a ten si již pohlídali. V úvodu 5. setu se dostali do vedení domácí (6:3, 10:7) a vypadalo to, jako by hostům docházeli síly. Turnováci se však nevzdali a díky velké bojovnosti dokázali ztrátu vyrovnat a set získali povedeným blokem v poměru 13:15.

Sestava: Fučík, Bäumelt, Čermák, Vencovský, Ducháč, Starý (L– Kunc)

Střídali: Šén, Kovář, Bukovjan

Po týdenní pauze již začnou vyřazovací boje. V 1. kole play–off (čtvrtfinále) čeká turnovské hráče souboj s velice zkušeným týmem Sokola Dobřichovice. Série začne na turnovské palubovce v pátek 3.2.2017 (19:30) a v sobotu 4.2.2017 (již od 13:00). Následně bude pokračovat na půdě soupeře 10.2.2017 (3. utkání) a v případě nerozhodnutého stavu 11.2.2017 (4. utkání).

Další výsledky 21 a 22. kola

VSK Staré Město – České Budějovice B  2:3 (-22,21,-14,19,-9)

Brno B – ČZU Praha B  3:1 (-13,21,22,15)

Nymburk – Dobřichovice  3:1 (18,-23,15,23)

VK Choceň – MFF Praha  0:3 (-20,-17,-16)

Beskydy – TJ ČZU Praha  3:0 (17,20,23)

Brno B – České Budějovice B 0:3 (-19,-0,-0)

VSK Staré Město – ČZU Praha B  3:0 (21,19,21)

VK Choceň – Dobřichovice   3:2 (-16,-18,23,17,9)