TJ Zikuda TURNOV – Tesla BRNO 3:2 (17,-23,-21,24, 13)

TJ Zikuda TURNOV – Black Volley Beskydy 3:2 (-23,16,23,-20,11)

TJ Zikuda TURNOV – Tesla BRNO

3:2 (17,-23,-21,24, 13)

V teprve třetím domácím utkání této sezóny zavítal do Turnova tým nováčka soutěže z moravské metropole, a to brněnská Tesla. Hosté se v posledních kolech výsledkově zlepšili a začali stoupat tabulku, takže bylo jasné, že domácí hráče nečeká jednoduché utkání.

Vstup do utkání byl vyrovnaný, hosté se prezentovali pestrou hrou a velkou bojovností, ale ve druhé části setu se díky dobrému podání podařilo domácím odskočit a 1. set bez potíží získali.

Hned v úvodu 2. setu si hosté vypracovali tříbodový náskok, který se jim podařilo navýšit až na rozdíl sedmi bodů (14:21). Domácí se však nevzdali, dokázali dobrými bloky snížit na 18:21, 22:23 a 23:24, ale více už jim s nadšením hrající hosté nepovolili.

I třetí sada pokračovala ve stejných kolejích jako sada předchozí. Hosté dobře podávali i bránili a domácí se jim v těchto činnostech nedokázali vyrovnat, čímž ztratili i 3. set.

Čtvrtý set začal v režii domácích, ale otěže utkání postupně opět přebírali hosté a s domácími to nevypadalo dobře. Za stavu 19:21 a 21:23 to už s nadějemi turnovských na bodový zisk nevypadalo valně, ale dobrými bloky a velkou bojovností při obraně dokázali skóre otočit a srovnat stav utkání na 2:2 na sety.

Místo toho, aby tento obrat domácí nakopl, však přišlo několik chyb na útoku a na úvod tie-breaku byl stav 0:5. Turnováci však nesložili zbraně a postupně začali dobrým servisem a následnými bloky náskok hostů likvidovat. Dokázali snížit na 3:6, 5:7 a za stavu 10:9 šli dokonce do vedení. Domácí ještě první mečbol za stavu 14:12 neproměnili, ale následný za stavu 14:13 se už proměnit podařilo a dva body tak zůstali v Turnově

Sestava: Folprecht, Bäumelt, Čermák, Vencovský, Ducháč, Starý (L–Bukovjan)

Střídali: Fučík, Kovář, Kunc

TJ Zikuda TURNOV – Black Volley Beskydy

3:2 (-23,16,23,-20,11)

Do sobotního utkání proti vedoucímu týmu tabulky z Beskyd nastoupili domácí hráči s odhodláním obrat lídra o body a připravit mu první porážku v sezóně.

Úvod utkání měli domácí vynikající a díky dobrému podání vedli brzy 10:4. Hosté se však postupem času dostávali do tempa a začali předvádět, proč jsou lídry tabulky. Náskok turnovských se tak postupně snižoval a za stravu 14:14 bylo vyrovnáno. Rovnovážný stav se přenesl až do koncovky, ve které byli šťastnější hosté a vedli tak 1:0 na sety.

Domácí však ve dvou následujících sadách vystupňovali kvalitu svého výkonu a především díky dobrému podání dostávali hostující přihravače do úzkých. Po několika sériích na podání a kvalitní hře na ztrátu tak byli především druhý, ale i třetí set jednoznačnou záležitostí domácích, kteří tak otočili skóre utkání na 2:1. Zkušení hosté však nepřestávali bojovat a čtvrtá sada tak přinesla vyrovnanou bitvu. Set se rozhodl za stavu 18:18, kdy při podání Kubaly nedokázali domácí kvalitně přihrát a ztrátu 18:23 již nedokázali smazat. Po pátečních pěti setech tak čekalo na domácí opět páté dějství.

V úvodu setu se nepodařilo nikomu získat větší náskok, což se povedlo až domácím za stavu 3:4, kdy se díky výbornému podání Vencovského dostali do vedení 8:4. Další tři body si domácí připsali při podání Bäumelta a o vítězství domácích tak již nebylo pochyb. Beskydy si tak připsali vůbec první bodovou ztrátu v sezóně a domácí se mohli radovat z návratu na druhou příčku tabulky.

Sestava: Fučík, Bäumelt, Čermák, Vencovský, Ducháč, Starý (L– Kunc)

Střídali: Folprecht, Kovář, Bukovjan

V příštím kole, kdy se soutěž překlopí do své druhé poloviny, čeká turnovské hráče dvojutkání s týmem TJ ČZU Praha. Nejprve přivítají Turnováci po týdenní pauze soupeře v pátek 11.11.2016 na své palubovce (19:30), aby následně druhý den odehráli odvetu na půdě svého pátečního soupeře.