TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ ZDOLALI V 5. UTKÁNÍ NYMBURK A JSOU V SEMIFINÁLE

TJ Zikuda TURNOV – Volleball NYMBURK

3:1 (-21,19,18,15)

Po čtyřech vyrovnaných bitvách nastoupili v pátek večer na turnovskou palubovku hráči obou týmů k rozhodujícímu pátému utkání čtvrtfinále 1. ligy a bylo jasné, že se obě družstva již nemají čím překvapit. Domácí nastoupili v kompletní sestavě, hostům oproti předchozím zápasům chyběl smečař Šlechta, což se později ukázalo jako citelné oslabení.

Turnovští vstoupili do utkání dobře a hned od úvodu první sady začali udávat tempo hry. Díky dobrému podání si hned zkraje setu vytvořili mírný náskok (3:0, 7:4, 11:6) a zdálo se, že první set mají pevně ve své moci. Opak byl však pravdou, hosté začali riskovat na podání a když se k tomu připojili nepřesnosti na turnovské straně, stav byl náhle srovnán (13:13) a začínalo se od znova. Střední část setu byla vyrovnaná, ale nymburští dokázali využít slabší chvilky domácích a šli do vedení 18:21. Domácí se snažili korigovat, ale i přes snížení na 21:22 se jim to zcela nepodařilo a první set překvapivě získali hosté.

Do druhé sady provedli turnovští korektury v sestavě, ale úvod se jim nevydařil a do vedení šli hosté (0:2, 1:4). Domácí však v tuto chvíli konečně přestali vytvářet nevynucené chyby a začali soupeře tlačit kvalitním servisem a následnou obranou na síti a v poli. Výsledek se brzy dostavil a za stavu 9:9 se začalo skóre obracet na stranu domácích. Turnováci se konečně chytili, spadla z nich zbytečná nervozita a jejich náskok začal narůstat (13:10, 17:14, 20:15) až po zdárný zisk setu.

I třetí set byl hned od úvodu v režii domácích. Hosté jakoby ztratili víru ve vítězství a domácí je začali válcovat (5:0, 12:4). Výsledkem byl tak jednoznačný zisk třetí sady a domácí vedli 2:1.

Čtvrtý set byl ve své první polovině vyrovnaný. Hosté vědomi si stavu utkání vrhli všechny síly do kvalitního podání, ale domácí si tentokrát na příjmu poradili a první výraznější náskok si vytvořili za stavu 8:5 a 10:6. Rozhodující moment nastal za stavu 15:12, kdy domácí výborným podáním nedovolili hostům dlouhou dobu bodovat a když se jim to povedlo za stavu 22:12, bylo již o vítězi rozhodnuto. Závěr se proměnil v domácí exhibici a turnovští tak mohli po pěti zápasovém boji slavit postup do semifinále.

Sestava:  Folprecht, Bäumelt, Starý, Vencovský, Kroužek, Čermák (L – Kunc)

Střídali: Piskáček, Kovář, Bukovjan, Indra, Pavouček, Syrůček, Šén

V semifinále se tak turnovští utkají s loňským finálovým soupeřem, týmem Black Volley Beskydy. Série začne na palubovce soupeře v pátek 23.2.2018 a v sobotu 24.2.2018. Třetí a případné čtvrté utkání se bude hrát na turnovské palubovce v pátek 2.3.2018 (19:30) a sobotu 3.3.2018 (pravděpodobně 11:30).