TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ ZAKONČILI ROK VÝHROU NAD KADETY ČR A DRŽÍ 3. POZICI

TJ Zikuda TURNOV – Tesla BRNO

2:3 (-18,-20,15,22,-10)

V předposledním domácím utkání roku 2017 zavítal do Turnova tým z moravské metropole, a to brněnská Tesla. Hosté se v posledních kolech výsledkově zlepšili, a tak bylo jasné, že domácí hráče nečeká jednoduché utkání. O to více, že na turnovské straně bylo několik absencí (Čermák, Folprecht, Kovář) a to ještě nebyl všem pohromám konec.

Domácí vstoupili do utkání dobře a hned v úvodu si vytvořili tříbodový náskok (5:2). Vzápětí však došlo ke zranění blokaře Peníšky (tržná rána na ruce), který tak musel nuceně vystřídat a jelikož další blokař nebyl k dispozici, zaujal jeho místo smečař Ducháč. O několik výměn později přišla další neradostná situace, kdy došlo ke zranění ramene Vencovského, který však utkání se sebezapřením dohrál. Rozhození domácí se z těchto ztrát neoklepali a první sadu zaslouženě prohráli. I druhý set byl v režii hostů. Domácí se se změnami v sestavě jen těžko vyrovnávali a Tesla v pohodě získala i druhou sadu.

Do třetího setu provedli domácí korektury v sestavě, kdy se Ducháč vrátil na smečařský post a na bloku ho nahradil Bäumelt a tým začal fungovat. Začalo se dařit na servisu a hosté rázem nevěděli kudy kam. Tento set se tak stal jednoznačnou záležitostí domácích a i úvod čtvrté sady byl v režii domácích.

Domácí hned od úvodu výrazně vedli (8:3, 11:6) ale hosté nepropadali panice a skóre začali postupně stahovat. Ze stavu 14:13 tak bylo náhlé skóre 14:17 a s domácími to nevypadalo dobře. Za stavu 19:22 však přišel na podání Piskáček a výbornou plachtou zatlačil hosty do defenzívy, kdy si podání buď nedokázali přihrát, nebo jejich útoky končily na připravené turnovské obraně. Set tak skončil po velkém obratu 25:22 pro domácí.

V pátém setu rozhodl zlepšený servis hostů a neschopnost domácích zaútočit za stavu 5:5, kdy hosté odskočili na 5:11, a o vítězi utkání bylo rozhodnuto.

Sestava: Piskáček, Bäumelt, Kroužek, Vencovský, Peníška, Starý (L–Kunc)

Střídali: Ducháč, Bukovjan, Šén

TJ Zikuda TURNOV – Black Volley Beskydy

0:3 (-22,-19,-21)

Do sobotního utkání proti finálovému soupeři z loňské sezóny nastoupili domácí hráči opět citelně oslabeni, když k pátečním absencím přibyl ještě několika stehy ozdobený Peníška a zraněný Piskáček, do sestavy se naopak vrátili Kovář a Folprecht a přes zranění ramene nastoupil také Vencovský.

Utkání bylo v úvodu vyrovnané, ale postupem času se projevila větší kvalita a především sehranost hostů, kteří příliš nechybovali a každé chyby a nepřesnosti domácích dokázali využít. Domácí celý set pouze dotahovali a i přes korekci v koncovce na 20:21 ztrátu vymazat nedokázali a set prohráli.

Druhý set byl kopií prvního. Hosté si vypracovali 2-3 bodový náskok, který po celou sadu kontrolovali a i druhý set v poklidu získali.

Do třetí sady vstoupili turnovští dobře a kvalitním podáním si získali náskok 6:3. Hosté však brzy hru vyrovnali a šli do trháku (9:12, 10:14 a 12:16). Domácí především dobrou obranou stav vyrovnali (16:16), ale hráči Beskyd nechtěli připustit žádné komplikace a okamžitě si vzali náskok zpět (16:19, 18:20, 19:21). V utkání tak zvítězil lepší tým a černý víkend turnovských pokračoval.

Sestava: Folprecht, Bäumelt, Kroužek, Vencovský, Kovář, Starý (L–Kunc)

ČR kadeti  –  TJ Zikuda TURNOV

2:3 (-22,21,-24,18,-11)

K nedělnímu utkání do nymburského sportcentra, kde na Turnováky čekali nadějní mladíci z kadetského týmu ČR, odjelo pouze torzo zdecimovaného turnovského kádru. Chyběli Vencovský, Šén, Kunc, Starý, Peníška a se zraněným kolenem nakonec k utkání odjel alespoň Piskáček.

V prvním setu byli po vyrovnaném průběhu v koncovce přesnější zkušenější hosté. I druhý set se odehrával jednoznačně v režii hostů, ale za stavu 11:15 bylo po chybách jak na příjmu, tak i v útoku srovnáno (15:15) a za stavu 20:20 si domácí tvrdým servisem vytvořili rozhodující trhák (23:20), který si už pohlídali a stav byl 1:1. Třetí set byl kopií druhého, hosté si vytvořili náskok, který posléze ztratili, ale tentokráte dokázali v koncovce zabrat a sadu získali. Ve 4. sadě se hostům přestalo dařit ve všech činnostech a domácí jednoznačně kralovali. V rozhodující 5. Setu se již prokázala větší zkušenost turnovských hráčů, kteří tak rok 2017 zakončili vydřenou výhrou.

Sestava: Folprecht, Bäumelt, Kroužek, Ducháč, Čermák, Kovář (L– Bukovjan)

Střídali: Piskáček

V příštím kole přivítají Turnováci v domácí hale nejprve v pátek 12.1.2018 tým  Volleyball Nymburk (19:30hod) a v sobotu 13.1.2018 družstvo TJ ČZU Praha (již od 11:00hod) s bývalými turnovskými hráči Vojtou a Charouskem.