TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ ZAHÁJILI SEMIFINÁLE PLAY OFF S JIHOČECHY DVĚMI VÝHRAMI

TJ Zikuda TURNOV – VK ČESKÉ BUDĚJOVICE B

3:0 (23,18,17)

V prvním semifinálovém utkání play-off zavítali v pátek večer na turnovskou palubovku volejbalisté zálohy budějovického Jihostroje a takřka do posledního místa zaplněná turnovská hala očekávala napínavou podívanou, což se nakonec až tak úplně nepotvrdilo. Domácí postrádali v sestavě Galabova a Šéna, hostům chyběl zkušený nahrávač Ulč a také posily z extraligového týmu Červinka a Kraffer.

Začátek utkání byl ze strany domácích velmi nervózní a v úvodu zápasu kupili turnovští hráči zbytečné chyby, čehož hosté dokázali využít a ujali se vedení 5:8 a 6:10. To bylo však naposledy, kdy v celém průběhu utkání vedli. Domácí se uklidnili a začali produkovat kvalitní volejbal, kterému hosté nestačili. Dařilo se především na podání, kdy několika bodovými sériemi nedovolili domácí Jihočechům kvalitní přihrávku a tím měli velmi složitý i následný útok. Turnováci se tak dostali od vedení 16:13, 20:14 a 21:15 a i přes snížení hostů na 24:23 si 1. set pohlídali.

Ve druhém setu byli od úvodu lepší turnovští a od stavu 4:1 svůj náskok neustále navyšovali (15:7, 19:9). I přes několik změn v sestavě hostů budějovičtí nenašli zbraň na turnovskou hru a stav byl 2:0 na sety.

Ve třetím setu se v úvodu hra vyrovnala a hosté drželi s domácími krok až do stavu 8:8. Poté přišel na podání Vencovský, a jelikož jeho kvalitní servis podpořili spoluhráči také dobrým blokem a hrou v poli, byl rázem stav 15:9. Domácí si poté již náskok v koncovce pohlídali a mohli tak slavit první vítězství v sérii.

Turnovským po celé utkání skvěle fungoval servis, se kterým měli hostující přihrávači velké potíže, což byl hlavní rozdíl ve hře obou týmů.

Sestava:  Fučík, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Kunc)

Střídali: Folprecht, Kovář, Bukovjan

3:0 (16,23,15)

Do druhého utkání vstoupili domácí posíleni páteční výhrou před opět výborně zaplněnou halou daleko sebevědoměji a na skóre se to hned projevilo. V domácí sestavě se oproti pátečnímu utkání navíc objevil Šén, hostující soupiska nedoznala oproti prvnímu utkání žádných změn. Hosté provedli v zahajovací sestavě hned několik změn, domácí se drželi hesla, že vítězná sestava se nemění a vyrukovali na soupeře ve stejném složení jako v pátek.

Turnováci vstoupili do utkání soustředěně a hned v úvodu si vypracovali náskok (5:2, 12:6). Hosté kupili velké množství chyb, a tak se turnovský náskok postupně navyšoval a o vítězi první sady nebylo pochyb.

Do druhé sady provedli hosté změny v sestavě a v úvodu byli lepším týmem (3:5, 7:10). Domácí však zpřesnili hru a od stavu 11:11 se pomalu dostávali do tempa, což se projevilo i na skóre (14:11, 18:12 a 24:20). Za tohoto stavu si však vybrali slabší chvilku. Hostům se povedla dobrá podání a následně dokázali ubránit domácí útoky, což vedlo až ke snížení na 24:23. Za tohoto stavu se dokonce hostům povedlo nadrazit turnovský útok, ale následná smeč univerzála Šotoly do sítě znamenala konec jejich nadějí.

Do třetího setu vstoupili lépe opět domácí, kteří si díky dobrému podaní vytvořili hned na začátku slibný náskok (5:0, 12:4). Hosté za tohoto stavu již takřka rezignovali a domácí závěr zápasu proměnili v exhibici. Výhrou 25:15 tak celé utkání ukončili a připsali na své konto již druhou výhru v semifinálové sérii.

Sestava:  Fučík, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Kunc)

Střídali: Folprecht, Kovář, Bukovjan, Šén

Ke třetímu a případně čtvrtému utkání zajíždí Turnováci na palubovku soupeře příští týden v pátek 3.3.2017 (případně v sobotu  4.3.2017). Pokud by nebyla série rozhodnuta, rozhodující páté utkání by se hrálo na turnovské palubovce 11.3.2017.