TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ ZAHÁJILI PLAY – OFF PORÁŽKOU A VÝHROU S NYMBURKEM

TJ Zikuda TURNOV – Volleball NYMBURK

2:3 (23,-19,-28,13,-10)

V prvním čtvrtfinálovém utkání play-off zavítali v pátek večer na turnovskou palubovku volejbalisté Nymburka, kteří skončili po základní části na 6. místě a tak v roli favorita vstupoval do této série turnovský tým. Oba týmy nastoupili v takřka kompletních sestavách, do turnovského kádru se po dlouhé pauze vrátil univerzál Indra a naopak chyběl Šén, hostům scházel pouze blokař Brychta.

Začátek utkání byl ze strany domácích nervózní a v úvodu zápasu kupili zbytečné chyby. Hosté hráli naopak uvolněně, takřka nechybovali a tak se v průběhu celého setu nikomu nepodařilo vytvořit si byť drobný náskok a bylo jasné, že se bude rozhodovat v dramatické koncovce. V té byli nakonec přesnější turnovští hráči a připsali si 1. set na svoji stranu.

Ačkoliv by se zdálo, že zisk setu domácí uklidní a jejich výkon výrazně poroste, opak byl bohužel pravdou. Hosté ještě zpřesnili svoji hru, výborně podávali a domácí měli velké problémy především na příjmu a v útoku. Po celý druhý set tak byli nymburští výrazně lepším týmem a sadu zaslouženě získali.

Stejný obraz hry pokračoval i ve třetím setu, kdy se na turnovskou stranu opět vrátila nervozita a hosté stále udávali tempo hry. Domácím se však podařilo sadu zdramatizovat, kdy za stavu 14:21 přišel na podání turnovský Indra, který dobrým podáním podpořeným kvalitní obranou korigoval stav na 17:21 a hned při následném podání Kováře byl stav 20:22. Domácí vycítili šanci na zvrat a dokázali si vypracovat dokonce několik setbolů. O osudu setu rozhodli nakonec dvě chyby rozhodčích, kteří místo technické chyby hostů a bodu pro domácí přisoudili bod hostům a za následně protesty udělili ještě zcela neoprávněně červenou kartu, což znamenalo konec 3. setu.

Domácí tato křivda zdravě nabudila a čtvrtý set byl jejich jednoznačnou záležitostí. Hned na úvod sady si vytvořili náskok, který udržovali v celém průběhu setu a šlo se do 5. sady.

V pátém setu byli od úvodu přesnější hosté, takřka nechybovali a domácí stále jen dotahovali. Strany se měnily za stavu 6:8, ale rozhodující náskok si hosté vytvořili tvrdým podáním, kdy dvěmi bodovými sériemi zasadili domácím rozhodující úder.

Nymburští si tak v kvalitním, napínavém utkání před výborně zaplněnou turnovskou halou připsali důležitou výhru a ujali se v sérii vedení 0:1.

Sestava:  Piskáček, Bäumelt, Starý, Vencovský, Kroužek, Čermák (L – Kunc)

Střídali: Folprecht, Kovář, Bukovjan, Indra, Pavouček, Peníška

3:2 (-25,20,-22,21,8)

Ve druhém čtvrtfinálovém utkání se po páteční vyrovnané pětisetové bitvě dalo očekávat maximální nasazení na straně domácích, jelikož za stavu 0:2 na zápasy by se k nymburským odvetám odjíždělo velmi těžko.

Hosté nastoupili opět pouze bez Brychty, domácím chyběli Peníška a Pavouček.

Utkání bylo od začátku vyrovnané a hosté hrající bez zábran dokazovali, že jejich páteční výkon nebyl náhodný. Nymburští stejně jako v pátek výborně podávali a i na přihrávce si udržovali vysoký standard z předchozího utkání. Domácím se opět v žádné činnosti výrazně nedařilo a tak se vyrovnaný set rozhodoval v napínavé koncovce, kterou lépe zvládli přesnější hosté a ujali se vedení 0:1.

Ve druhé sadě se karta obrátila, domácí provedli korektury v sestavě a jejich hra se výrazně zlepšila. Začali dobře podávat a i v ostatních činnostech svého soupeře začali převyšovat. Výsledkem byl jednoznačně získaný druhý set a naděje, že se turnovští hráči konečně chytí a začnou předvádět kvalitní hru déle než jeden set.

V dalším setu se to bohužel nepotvrdilo, jelikož hosté opět přitvrdili na podání a domácí trápení na příjmu se znovu opakovalo. Domácí bojovali, dokázali smazat několikabodové manko, ale za stavu 22:22 přišly chyba na útoku a dvě esa hostů a stav byl stejně jako v pátek 1:2.

Domácí věděli, že si již nemůžou dovolit další ztrátu, a tak do 4. setu vstoupili agresivně. Podařily se jim dvě bodové série na podání, které podpořili dobrou obranou na síti a získaný náskok si již pohlídali až do konce setu.

Opět se tak šlo do 5. setu, ale na rozdíl od pátečního utkání vyšel jeho úvod lépe domácímu týmu. Turnovští si vytvořili několikabodový náskok (9:6, 12:7) a ten si již pohlídali a připsali si tak důležité vítězství a srovnali stav série na 1:1.

Sestava:  Folprecht, Bäumelt, Starý, Vencovský, Indra, Čermák (L – Kunc)

Střídali: Piskáček, Kovář, Bukovjan, Šén, Kroužek

Ke třetímu a čtvrtému utkání zajíždí Turnováci na palubovku soupeře příští týden v pátek 9.2.2018 a v sobotu 10.2.2018. Pokud by nebyla série rozhodnuta, rozhodující páté utkání by se hrálo na turnovské palubovce 17.2.2018 (11:00).

Další výsledky čtvrtfinále

VSK Staré Město – MFF Praha  3:2 (-23,23,20,-21,6), 2:3 (-25,20,-22,15,-14)  stav série 1:1

Sokol Dobřichovice – Brno B  3:0 (21,15,11), 3:0 (18,26,17)   stav série 2:0

Beskydy – České Budějovice B 3:0 (20,13,22), 3:1 (14,19,-21,19)   stav série 2:0