TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ ZAHÁJILI PLAY OFF DVĚMI VÝHRAMI NAD DOBŘICHOVICEMI

TJ Zikuda TURNOV – TJ Sokol DOBŘICHOVICE

3:0 (23,23,20)

V prvním čtvrtfinálovém utkání play-off zavítali v pátek večer na turnovskou palubovku volejbalisté Dobřichovic, velmi zkušený a mnoha lety v této soutěži ošlehaný tým, který disponuje i několika hráči se zkušenostmi ze soutěže nejvyšší. Hosté se navíc netajili myšlenkou na zisk alespoň jednoho vítězství, a tak zápas sliboval napínavou podívanou, což se nakonec před výborně zaplněnou turnovskou halou také potvrdilo.

Začátek utkání byl ze strany domácích velmi nervózní a v úvodu zápasu kupili zbytečné chyby. Oba týmy nastoupili v kompletních sestavách a předváděli kvalitní volejbal. Domácí se dostali při podání Vencovského do vedení 5:2, ale hosté kontrovali stejnou mincí při servisu Kolouška a stav byl náhle 9:11. Domácí srovnali dobrými bloky na 14:14, ale opět při podání stejného hráče šli hosté do trháku 16:19 a s domácími to nevypadalo dobře. Dobřichovičtí udržovali náskok až do stavu 18:21, ale domácí několika výbornými zákroky v poli snížili na 22:23 a následnými bloky set získali 25:23.

Zisk setu jakoby domácí uklidnil, zpřesnili hru a zlepšení se projevilo i na stavu. Domácí šli do vedení 7:4, ale hosté se nevzdávali a i následné vedení Turnova díky sériím na podání (14:12 a 19:14) dokázali zlikvidovat a za stavu 22:22 se šlo do koncovky. V té byli však opět přesnější domácí a stav byl 2:0 na sety.

I ve třetí sadě šli v úvodu do vedení domácí, a zdálo, se že hosté již nenajdou síly na zvrat. Vedení 8:2 znamenalo uklidnění, a když domácí náskok zvýšili až na 18:13, vypadalo to na rozhodující zlom třetí sady. Hosté však obětavou hrou snížili až na 18:20 a 19:21, a zdálo se, že přijde na scénu dramatická koncovka. To však byla již pouze labutí píseň Dobřichovických a domácí si již vítězství vzít nenechali. Turnováci si tak připsali důležitou výhru a ujali se v sérii vedení 1:0.

Sestava:  Fučík, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Kunc)

Střídali: Folprecht, Kovář, Bukovjan, Šén, Galabov

3:0 (12,19,15)

Ve druhém čtvrtfinálovém utkání se po pátečním vyrovnané bitvě dal očekávat podobný průběh, ale opak byl pravdou.

Hosté nastoupili opět kompletní, domácím chyběl Čermák, kterého však na bloku výborně nahradil Kovář. V základní sestavě se oproti pátku objevil ještě kromě avizovaného Kováře také smečař Galabov.

Domácí vstoupili do zápasu uklidněni páteční výhrou a od úvodních míčů diktovali tempo. Hosté působili nekoncentrovaně a oproti prvnímu utkání je trápil především špatný příjem, což v kombinaci s výborným servisem domácích znamenalo vysoký rozdíl ve skóre. Dobřichovičtí se soustředili spíše na rozhovory s rozhodčími, za což obdrželi několik karetních trestů a domácí v klidu získali první set.

Druhý set rozhodla série Kováře na podání, který za koncovou čarou posunul stav ze 4:7 na 15:7. A tak i přes slabší chvilku ve střední části setu vedli Turnováci 2:0.

Třetí set probíhal ve stejných kolejích jako sady předchozí. Hosté si nedokázali kvalitně přihrát, a tak měla domácí obrana situaci velmi zjednodušenou. Po páteční bitvě byl druhý zápas daleko jednoznačnější a domácí si tak připsali druhé vítězství v sérii.

Sestava:  Fučík, Galabov, Starý, Vencovský, Ducháč, Kovář (L – Kunc)

Střídali: Folprecht, Bukovjan, Šén, Bäumelt

Ke třetímu a případně čtvrtému utkání zajíždí Turnováci na palubovku soupeře příští týden v pátek 10.2.2017 (případně v sobotu  11.2.2017). Pokud by nebyla série rozhodnuta, rozhodující páté utkání by se hrálo na turnovské palubovce 18.2.2017.