Turnovští volejbalisté vstoupili do semifinále dvěmi porážkami na palubovce ČZU Praha

ČZU Praha „B“ – TJ Zikuda Turnov 3:1 (-26,23,12,13)

ČZU Praha „B“ – TJ Zikuda Turnov 3:0 (17,19,13)

ČZU PRAHA „B“ – TJ Zikuda TURNOV

3:1 (-26,23,12,13)

 

K 1. utkání semifinále 1. ligy cestovali turnovští volejbalisté do hlavního města na palubovku vítěze základní části soutěže ČZU Praha B.

Turnováci věděli, že je čeká výborný soupeř a pomýšlet na úspěch mohou pouze při výkonu na hranici svých možností, což se jim bohužel dařilo pouze v úvodních dvou setech. Turnovští nastoupili takřka kompletní až na zraněného Hýbla a Lukavce, domácí byli také v plné síle včetně ještě vloni extraligového smečaře Marela.

Zápas byl od úvodu vyrovnaný a ani jednomu týmu se nepodařilo vytvořit si více než dvoubodový náskok. Za stavu 22:22 se podařilo domácím odskočit na 24:22, ale turnovským se podařilo otočit na 24:25 a následně set získat v poměru 26:28. I druhý set probíhal dle podobného scénáře, v jeho polovině si však domácí hráči dokázali vytvořit náskok 17:14 a 19:15 a i když hosté dokázali zkorigovat stav na 24:23, domácí hned první setbol proměnili a bylo to 1:1. Nic nenasvědčovalo tomu, že by následující dvě sady měly být jednoznačnou záležitostí domácích, ale opak byl pravdou. Turnovákům se přestalo dařit především na příjmu a  na útoku a domácí hráči je za každou nepřesnost tvrdě trestali. Hráči  ČZU tak hosty v následujících dvou setech jednoznačně přejeli a o vítězi nebylo pochyb. Utkání se hrálo před vynikající kulisou, o kterou se zasloužili především turnovští fanoušci, kterým patří za jejich podporu veliký dík, jelikož to občas vypadalo, že se hraje na turnovské palubovce.

 

Sestava:  Novák, Charousek, Kovář, Konečný, Peníška, Čermák (Libero – Vojta)

Střídali: Folprecht, Šén, Vacík, Melich, Koláčný

Trenér: Šimůnek

 

ČZU PRAHA „B“ – TJ Zikuda TURNOV

3:0 (17,19,13)

 

K sobotnímu utkání nastoupili Turnováci s odhodláním odčinit špatný výkon ze 3. a 4. setu pátečního utkání, ale bohužel se jim to moc nepodařilo.

I přes pár změn v sestavě diktovali tempo hry domácí hráči a 1. sadu vcelku bez potíží získali. Druhý set byl ze strany Turnova asi nejlepší, ale i přes to, že si do stavu 15:17 udržoval mírný náskok, nepřesnostmi v této fázi utkání o náskok přišel a set ztratil. Třetí set byl kopií druhého, akorát že kolaps ve hře hostů přišel o chvíli dříve a o vítězi utkání tak nebylo pochyb.

 

Sestava:  Folprecht, Charousek, Vacík, Konečný, Šén, Čermák (Libero – Vojta)

Střídali: Kovář, Novák, Melich, Peníška, Koláčný

Trenér: Šimůnek

Turnováci tak budou muset zabojovat v domácím prostředí, ale před 3. utkáním určitě nic nevzdávají. Spoléhají na podporu zaplněné sportovní haly ve Skálově ulici, kde je skvělí diváci hnali po celou sezónu za vítězstvím.

 

V domácím prostředí tak přivítají hráči Turnova svého semifinálového soupeře 27.2.2015 od 19:30 hod a v případě vítězství i ve 4. zápase 28.2.2015 od 14:00 hod.

 

 

Další výsledky semifinále

České Budějovice  – Nymburk   1:3 (-18,24,-19,-16), 3:1 (21,-21,24,23) – stav série 1:1