TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ VSTOUPILI DO NOVÉ SEZÓNY DVĚMA PORÁŽKAMA

TJ Sokol DOBŘICHOVICE – TJ Zikuda TURNOV

3:1 (20,-18,15,20)

V prvním utkání nové prvoligové sezóny zavítali v pátek večer turnovští volejbalisté na horkou palubovku volejbalistů z Dobřichovic, kteří byli před sezónou pasováni na jednoho z favoritů soutěže. Hostující sestava byla zdecimována nemocemi a zraněními, kdy chyběli Piskáček, Indra, Kroužek, Kunc, Šén a Kovář, domácí nastoupili oproti loňsku naopak posíleni o Pudila a univerzála Hykše.

V celém utkání byla rozhodující kvalita podání, v první sadě se dařilo lépe domácím, v setu druhém to byli naopak hosté, kteří zatlačili Dobřichovice dobrým servisem do defenzívy a tak byl po dvou sadách stav 1:1.

Ve třetím setu se rozehrál k vynikajícímu výkonu již zmiňovaný Hykš, který několika esy z podání a výborným útokem vzal osud této sady do svých rukou. Čtvrtý set byl nejvyrovnanější, vedení se přelívalo na obě strany, ale klíčový moment nastal za stavu 21:20 pro domácí, kdy Turnováci nedokázali kvalitně zpracovat plachtící podání domácích a následné útoky tak končili buď v zámezí nebo na připravené obraně domácích.

Domácí byli lepším týmem a zaslouženě dovedli utkání do vítězného konce.

Sestava:  Folprecht, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Bukovjan)

Střídali: Srb, Peníška

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – TJ Zikuda TURNOV

3:1 (-13,22,23,20)

V rámci 2. kola zavítali turnovští volejbalisté na palubovku nováčka soutěže z Velkého Meziříčí. V turnovské sestavě oproti pátku navíc chyběl další marod Bäumelt a nahrávač Srb, aby existovala alespoň malá možnost střídání, připojil se k týmu nemocný Kovář a na rychlo získaný smečař German z České Lípy. Turnováci si chtěli po nepovedeném pátečním utkání spravit chuť a do utkání vstoupili koncentrovaně a velmi dobře. Hosté výborně podávali, většina útoků domácích končila na turnovských blocích a tak byl první set jejich jednoznačnou záležitostí. Od druhého setu se hra vyrovnala, domácí zlepšili příjem i podání a až do stavu 13:13 se nikomu nepodařilo vytvořit si výraznější náskok. Ve střední části setu došlo k několika sporným výrokům rozhodčích ve prospěch domácích, kteří výrazně ovlivnili tento set i celé utkání. Hosté bohužel ztratili koncentraci, domácí získali několikabodový náskok a i přesto, že turnovští dokázali snížit na 23:22, domácí již 2. set získali.

Do třetího setu vstoupili hosté opět výborně a hned v úvodu získali dobrým podání a obranou na síti náskok (1:5, 4:9, 11:17). Domácí však nesložili zbraně, přitlačili na podání a v poli bojovali o každý míč. I tak hosté udržovali náskok až do stavu 19:22 a 21:23. Od tohoto okamžiku však nedokázali Turnováci kvalitně přihrát a většina útoků končila na pevném bloku domácích nebo v zámezí.

Zbytečně ztracená sada na hráčích Turnova zanechala stopy a domácí se naopak dostali do euforie, která jim dodávala energii po celý čtvrtý set. Hostující hráči se ještě snažili vývoj utkání zvrátit, ale po vyrovnaném průběhu setu se v jeho druhé polovině dopustili opět několika zbytečných chyb a opouštěli tak Vysočinu s prázdnou.

Sestava: Folprecht, Peníška, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Bukovjan)

Střídali: Kovář, German

V příštím kole přivítají Turnováci v domácí hale nejprve v pátek 29.9.2017 ČZU Praha ¨B¨ (19:30hod) a v sobotu 30.9.2017 družstvo VK EGE České Budějovice ¨B¨.