Turnovští volejbalisté v domácím semifinále zvítězili pouze jednou a budou bojovat o 3. místo

TJ Zikuda TURNOV – ČZU PRAHA „B“ 3:2 (23, -20, 20, -21, 12)

TJ Zikuda TURNOV – ČZU PRAHA „B“ 0:3 (-18, -13, -14)

TJ Zikuda TURNOV – ČZU PRAHA „B“

3:2 (23, -20, 20, -21, 12)

Ve 3. utkání semifinále 1. ligy přivítala turnovské volejbalisty zcela zaplněná sportovní hala a domácí hráči se jí odvděčili skvělým výkonem. Jelikož si hráči pražského ČZU přivezli vedení 2:0 na zápasy, bylo jasné, že každá další porážka znamená konec semifinálové série a to nechtěli domácí hráči dopustit.

Zápas byl od úvodu vyrovnaný a oba týmy nastoupili takřka v nejsilnějších sestavách. Domácím chyběl pouze blokař Čermák, kterého však výborně nahradil navrátilec Marek. Po celý 1. set se nikomu nepodařilo výrazněji odskočit a až v koncovce si domácí vytvořili dvoubodový náskok, který dokázali přetavit ve vítězství 25:23. Ve 2. setu hosté lehce pozměnili sestavu, od úvodu byli lepší a sadu celkem jasně získali 20:25. Ve 3. setu sestavu lehce pozměnili domácí, zlepšili se především na podání a výsledkem bylo vcelku jednoznačné vítězství 25:20. Se zkušenými hosty to však neotřáslo a od úvodu 4. sady diktovali tempo a vytvořili si až pětibodový náskok, který se dařilo domácím postupně stahovat. Na více jak dvoubodový rozdíl se ovšem nedotáhli a tak tu byl rozhodující 5. set. Domácí do něj vstoupili katastrofálně a stav byl rázem 1:4, 2:5 a dokonce 4:7. Turnováci však nesložili zbraně a při podání Marka díky kvalitnímu servisu, výborným blokům a obětavosti při hře v poli dokázali otočit na 10:7. Poté si už náskok za podpory skvělého publika pohlídali a mohli tak slavit 1. vítězství v semifinálové sérii.

Utkání se stejně jako všechny domácí čtvrtfinálové zápasy hrálo před vynikající kulisou a diváci tak byli sedmým hráčem domácích.

Sestava:  Novák, Charousek, Vacík, Konečný, Melich, Marek (Libero – Vojta)

Střídali: Kovář, Folprecht, Šén, Peníška, Lukavec

Trenér: Šimůnek

0:3 (-18, -13, -14)

O den později čekal domácí tým úplně jiný zápas. Už v závěru pátečního zápasu se zranila domácí opora Konečný, který však utkání se sebezapřením dohrál a bylo otázkou, zda bude moci k sobotnímu zápasu nastoupit. Už při předzápasové rozcvičce bylo jasné, že to nepůjde, a tak přišli domácí po Čermákovi o dalšího hráče základní sestavy.

Hosté nastoupili do utkání s jednoznačným cílem sérii ukončit a domácím se naopak nedařilo takřka nic. První set byl v úvodu vyrovnaný, ale od jeho poloviny se projevila větší kvalita hostujícího kádru a 1. sadu v pohodě získali hráči ČZU. Od 2. setu měl již zápas jednoznačný průběh, domácím se nedařilo především na příjmu, chybovali v útoku a díky špatnému servisu byla i obrana velmi děravá. Mladíci bohužel nedokázali absentující opory nahradit a ukázalo se, že pouze s dravým mládím se tato soutěž hrát nedá a nestárnoucí Konečný je v současné době pro domácí tým nenahraditelný.

Opět zaplněná turnovská hala domácí hráče podporovala po celé utkání a za to patří všem fanouškům díky celého týmu.

Sestava:  Novák, Charousek, Kovář, Peníška, Melich, Marek (Libero – Vojta)

Střídali: Vacík, Folprecht, Šén,

Turnováky tak čeká utkání o 3. místo, ve kterém se utkají s týmem Nymburka, který vypadl v semifinálovém souboji s EGE České Budějovice až po pátém rozhodujícím zápase. Hraje se pouze jedno utkání na palubovce Nymburka, a to buď v pátek 13.3.2015 (od 19:45 hod) nebo v sobotu 14.3.2015.