Turnovští volejbalisté uspěli v 1. kole Českém poháru a ve 2. kole přivítají extraligové Ústí nad Labem

Volejbalisté TJ Zikuda Turnov se 14 dní před zahájením prvoligové soutěže zúčastnili 1. kola Českého poháru na palubovce Slávie Hradec Králové. Soupeři jím byli kromě domácích volejbalistů také hráči VK Choceň a Sokola Česká Třebová. Turnováci odjížděli k utkáním oslabené sestavě, když jim z různých důvodů chyběli Vacík, Peníška a Novák, ale tým podal bojovný výkon a s absencemi se vypořádal na výbornou.

Po jednoznačném vyhraném prvním utkání proti druholigové České Třebové přišlo druhé utkání proti domácí Slávii Hradec Králové.

Domácí nastoupili posílení o libereckého Ducháče a také novou akvizici z Odoleny Vody Hadravu, ale Turnováci vstoupili do utkání koncentrovaně a první dva sety s přehledem získali. I ve třetím setu si udržovali mírný náskok a směřovali k vítězství. Za stavu 22:20 se však zranil turnovský smečař Bäumelt a hosté na chvíli ztratili koncentraci a sadu prohráli. Ve 4. setu se hrál vyrovnaný volejbal, ale domácí byli v koncovce šťastnější a stav byl 2:2. Do 5. setu však vstoupili lépe hosté a vypracovali si náskok 0:7, který si již udrželi a utkání dotáhli do vítězného konce. Bylo tak jasné, že se bude o postupu rozhodovat v posledním utkání s Chocní a vítěz bude brát postup.

První set získali jasně Choceňští, druhou sadu v napínavé koncovce Turnováci. Tím se turnovští dostali na koně a třetí set byl jejich jednoznačnou záležitostí. Čtvrtý set byl pravým opakem setu třetího a tak čekal oba týmy tie – break. Ten byl bojem o každý míč a rozhodovalo se až v napínavé koncovce, ve které byli šťastnější hráči Turnova.

Do Turnova tak opět po roce zavítá extraligový tým, a to SK Volejbal Ústí nad Labem. Utkání proběhne pravděpodobně 5.11.2015 od 18:30 ve sportovní hale ve Skálově ulici.

Sestava:  Folprecht, Charousek, Bäumelt, Šén, Melich, Koláčný, Konečný,