TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ SI PŘIPSALI DVĚ VÝHRY NA PALUBOVKÁCH SOUPEŘŮ A DOTAHUJÍ ČELO TABULKY 1. LIGY

Volleyball NYMBURK – TJ Zikuda TURNOV

0:3 (-27,-23,-22)

V dalším utkání čtyř zápasové série na venkovních hřištích zavítali v pátek večer turnovští volejbalisté na palubovku Nymburka. Domácí nastoupili oproti loňské sezóně se značně obměněným kádrem a tak byli pro turnovský tým velkou neznámou.

Oba týmy se snažili v úvodu utkání především přitlačit na podání, ale výsledkem bylo spíše velké množství zkažených servisů než nějaká bodová šňůra, a tak se nikomu nepodařilo jít do výraznějšího trháku. Vyrovnaný stav pokračoval i v celém průběhu setu, ale první varování pro hosty přišlo až za stavu 21:21, kdy se podařilo domácím při podání Hanzlíka získat dva body a odskočit na 23:21. Turnovští však tlak domácích zachytili a za stavu 24:22 si dobrou obranou při podání Čermáka dokázali vytvořit první setbol (24:25). Skóre se přelévalo (26:25, 26:27), ale poslední slovo měli šťastnější hosté, kteří dobrým podáním Bäumelta set získali na svoji stranu.

Prohraná koncovka zanechala na domácích stopy a hosté druhou sadu začali o poznání lépe. Dobrým servisem nutili domácí k chybám a skóre postupně narůstalo v jejich prospěch (1:4, 5:10, 7:14). Domácí však nesložili zbraně a i díky velkému množství nevynucených chyb na straně hostů stav postupně korigovali (12:14, 16:17, 18:19, 20:20). Zkušenější hosté si však koncovku sady pohlídali a set nakonec získali nejtěsnějším rozdílem 23:25.

Vstup do třetí sady si domácí pohlídali a stav byl dlouho vyrovnaný. První náskok získali hosté za stavu 15:17, poté si ho udržovali dobrou hrou na ztrátu až do stavu 20:20, kdy domácí dokázali srovnat a šlo se do třetí koncovky tohoto zápasu. Za stavu 21:21 šli Turnováci do rozhodujícího trháku na 21:23 a i přes snížení nymburských na 22:23 si už vedení pohlídali a získali i třetí sadu a následně i celý zápas v poměru 0:3.

Sestava:  Piskáček, Bäumelt, Starý, Indra, Ducháč, Čermák (L – Bukovjan)

Střídali: Folprecht, Kovář, Kunc, Vencovský, Peníška

TJ ČZU PRAHA – TJ Zikuda TURNOV

0:3 (-17,-19,-16)

Po sobotním obědě nastoupili hráči TJ Zikuda Turnov na palubovce pražského ČZU, a jelikož v dresu domácích nastoupili bývalí hráči Turnova Charousek s Vojtou, bylo o náboj utkání a motivaci hostujícího týmu postaráno.

Turnovští začali dobře a hned v úvodu se dobrým takticky vedeným podáním dostali do mírného vedení (1:3, 6:8, 8:11, 10:14). Domácí špatně přihrávali, a když se k tomu připojila ještě dobrá obrana hostů, náskok turnovských postupně narůstal (15:19, 16:22) a o vítězi 1. setu nebylo pochyb.

Druhý set byl od začátku vyrovnaný, ale v jeho střední části se díky chybám hostů na příjmu ujali mírného vedení domácí (14:10). V tuto chvíli však přišel na servis turnovský Indra, který svým plachtícím servisem působil domácím velké potíže a následné nepřesné útoky domácích hosté trestali a otočili na 14:17. Další bodová série při podání Vencovského již tak definitivně rozhodla o majiteli druhé sady a s bodovým ziskem Turnováků to vypadalo opět nadějně.

Vstup do třetího setu se hostům povedl a při podání Piskáčka se ujali vedení 1:6. I přes změny v sestavě domácích se na jejich herním projevu příliš nezměnilo a náskok hostů postupně narůstal (4:12, 6:14, 7:16, 9:19). Domácí jakoby již rezignovali na obrat v utkání a tak si za 20 minut dokráčeli Turnováci pro další 3 body do tabulky.

Sestava:  Piskáček, Vencovský, Bäumelt, Indra, Peníška, Čermák (L – Kunc)

Střídali: Ducháč, Kovář, Bukovjan

V příštím kole přivítají Turnováci v domácí hale nejprve v pátek 27.10.2017 velmi kvalitní tým a rezervu extraligového Brna, tým SG LD Brno ¨B¨ (19:30hod) a v sobotu 28.10.2017 družstvo VSK Staré Město (již od 11:00hod), který je farmářským týmem extraligového Zlína.