TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ SI PŘIPSALI DVĚ VÝHRY NA PALUBOVKÁCH SOUPEŘŮ A DOTAHUJÍ ČELO TABULKY 1. LIGY

ČZU Praha B – TJ Zikuda TURNOV

1:3 (-21,-19,22,-22)

K pátečnímu utkání s rezervou extraligového ČZU odjížděli turnovští volejbalisté vzhledem k postavení v tabulce v roli papírového favorita, ale houževnatí pražští mladíci nejsou nikdy lehkým soupeřem a tak se dal očekávat vyrovnaný souboj. V turnovské sestavě chyběli díky pracovnímu vytížení Čermák a zranění Kroužek s Piskáčkem.

Turnováci vstoupili do utkání dobře a od úvodu si vytvořili několikabodový náskok, který se jim podařilo udržet po celý první set. Hosté dobře podávali, dařilo se i na příjmu a v útoku, a jelikož domácí mladíci občas vytvořili nějakou chybu, bylo o vítězi 1. setu jasno.

Ve stejném tempu probíhal i set druhý. Hosté si v úvodu vytvořili drobný bodový náskok, který díky dobré hře přetavili v zisk druhé sady a zdálo se, že o vítězi utkání nebude pochyb.

Domácí se však nehodlali vzdát a v úvodu třetího setu zpřesnili hru a drželi s turnovskými krok. To se jim dařilo až do stavu 8:9, kdy přišel na podání Folprecht a bodovou šňůrou posunul bodový stav až na 8:15. Domácí však dokázali odpovědět stejnou bodovou sérií při podání Čermáka a srovnali na 15:15. To hosty otřáslo, začali chybovat ve všech činnostech a domácí si postupně začali budovat bodový náskok, který znamenal výhru ve třetí sadě a pokračování zápasu.

Hosté však nechtěli připustit pokračování utkání v páté sadě a hned od úvodu čtvrté sady se vrátili k výkonu z úvodních setů zápasu. Znovu přitlačili na servisu a i ostatní herní činnosti se podařilo dostat na potřebnou úroveň. Výsledkem byl vytvořený náskok (8:11, 14:18), který však hosté nedokázali udržet a i díky risku na podání dokázali otočit na 19:18. Hosté však kontrovali kvalitní obranou a razantním útokem (19:20, 20:22, 21:24) a koncovku si již pohlídali.

Sestava: Folprecht, Ducháč, Bäumelt, Starý, Peníška, Vencovský, (L–Kunc)

Střídali: Bukovjan, Kovář, Šén

VK EGE České Budějovice B – TJ Zikuda TURNOV

1:3 (13,-17,-18,-20)

Po nočním přesunu do jihočeské metropole čekal na turnovské volejbalisty v rámci 16. kola celek rezervy úřadujícího mistra VK EGE České Budějovice. Tým kromě pátečních absencí opustili ještě Kunc a Starý, a tak turnovská soupiska čítala pouze základní šestici hráčů a libero, kdy se do role hrajícího trenéra navíc vtělil Šén.

V nové budějovické hale Turnováci nastoupili k dalšímu zápasu již v 11:00 a takto brzký začátek jim příliš nesvědčil. Turnovští se nedokázali srovnat s plachtícím servisem domácího nahrávače a za stavu 15:3 pro domácí celek bylo v prvním setu prakticky rozhodnuto.

Do druhého setu vstoupili lépe turnovští volejbalisté, kteří zpřesnili a zkvalitnili svoji hru a od začátku setu drželi vedení na svojí straně. Začalo se dařit především na příjmu a podání a domácím se hra založená na kvalitním servisu rozpadla. Druhý set tak skončil jasnou výhrou Turnova v poměru 25:17 a zdálo se, že i v okleštěné sestavě by nemusel být bodový zisk utopií.

Třetí set Turnov opět nezahájil nejlépe, ovšem poté došlo k několika sporným situacím, při kterých rozhodčí sáhl i k několika karetním trestům na obou stranách a tato situace pomohla hostujícímu celku, který díky několika následným bodům Vencovského ze servisu převzal vedení na svoji stranu a došel si pro výhru 25:18.

Ve čtvrtém setu se turnovští dostali do vedení hned v jeho úvodu a získaný náskok dokázali kontrolovat i díky několika bodovým blokům v jeho celém průběhu. Set i zápas byl tak ukončen opět jedním z kontroverzních rozhodnutí rozhodčích, kdy poslední bod získali hosté díky špatnému postavení domácích hráčů.

Hráči Turnova tak posbírali ve dvou venkovních zápasech plný počet bodů a snížil náskok druhých Beskyd na 1 bod. S týmem Beskyd se turnovský celek utká v rámci 18. kola na domácí palubovce.

Sestava:  Folprecht, Ducháč, Bäumelt, Peníška, Kovář, Vencovský, (L–Bukovjan)

Střídali: Šén

V příštím kole přivítají Turnováci v posledních utkáních letošního roku v domácí hale nejprve v pátek 15.12.2017 tým Tesly Brno (19:30hod) a v sobotu 16.12.2017 družstvo loňského finalisty Black Volley Beskydy (již od 11:00hod). V sobotu 17.12.2017 poté Turnováci ještě nastoupí ve vloženém utkání v Nymburce proti reprezentačnímu týmu kadetů.