TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ SI PŘIPSALI DVĚ PREMIÉROVÉ VÝHRY V NOVÉ SEZÓNĚ

TJ Zikuda TURNOV – Volley Team ČZU Praha B

3:1 (22,-23,18,20)

V prvním domácím utkání nové sezóny čekal turnovské hráče soused v tabulce, a to ambiciózní tým zálohy extraligového týmu ČZU Praha. Hostující tým nabytý hráči juniorské a kadetské reprezentace ČR sliboval velkou kvalitu a to se také v prvních dvou sadách potvrdilo. Domácí sestava se oproti prvním utkáním výrazně rozrostla, nicméně v týmu chyběli Čermák a Srb.

Turnovští vstoupili do utkání nervózně, vázla především přihrávka, a jelikož hosté výborně podávali, od úvodu utkání si vytvořili mírný náskok. Domácí postupem času zlepšili přihrávku, ale až do stavu 16:18 stále ztráceli minimálně dva body. Za tohoto stavu si turnovští také výrazně pomohli podáním (Indra) a dokázali otočit na 19:18 a následně 23:20. Hosté ještě snížili obranou na 23:22, ale domácí si již náskok pohlídali a 1. set získali.

Hosté však nesložili zbraně a pokračovali v kvalitním výkonu z první sady. Postupně si vytvořili výrazný náskok (13:18, 16:21) a i přes snahu domácích (19:21, 22:23) si již tento set nenechali vzít a stav byl 1:1.

I třetí set probíhal v úvodu ve stejném duchu, hosté výborně podávali a domácí bojovali především s vlastním příjmem. To platilo až do poloviny setu (13:12), kdy se hostům servis přestal dařit a domácí začal výsledek převažovat na svoji stranu (15:13, 19:14). Vytvořený náskok domácí s přehledem uhájili a ujali se vedení 2:1.

Ve čtvrté sadě již domácí od úvodu vedli a rozhodující náskok si vytvořili při podání Piskáčka, kdy otočili skóre ze stavu 5:7 na 10:7. Získaný náskok si domácí udržovali až do koncovky, a i když hosté snížili na 18:17 a dokonce srovnali na 20:20, následujících pět výměn patřilo Turnovu a všechny body tak zůstali v domácí šatně.

Domácí tak získali své první letošní body a mohli se těšit na sobotní zápas.

Sestava:  Piskáček, Peníška, Starý, Indra, Ducháč, Bäumelt (L – Kunc)

Střídali: Folprecht, Vencovský, Bukovjan, Kroužek, Kovář, Šén

TJ Zikuda TURNOV – VK EGE České Budějovice B

3:0 (21,25,29)

V sobotním utkání nastoupili turnovští volejbalisté proti farmářskému týmu extraligového Jihostroje České Budějovice. V domácí sestavě opět chyběli Čermák a Srb. Na hostující soupisce naopak nechyběli kadetští mistři Evropy a účastnící MS Šotola a Polák.

Domácí vstoupili oproti pátku do utkání dobře a od úvodu tlačili soupeře do defenzívy dobrým servisem. Výsledkem byl náskok 6:3 a 10:4, ale místo uklidnění a zvyšování náskoku přišly zbytečné chyby, které dokázaly Jihočechy vrátit do utkání. Domácí si vždy vytvořili několikabodový náskok, ale již zmíněné chyby měnily skóre jako na houpačce. Zkušenější domácí si však vývoj setu dokázali pohlídat a první sadu získali ve svůj prospěch.

Jako na houpačce probíhaly i následující dva sety. Dalo by se říci, že domácí měli vývoj utkání pod kontrolou, ale zbytečnými sériemi chyb si průběh utkání značně zkomplikovali. To se projevilo i na ukazateli stavu, kdy se druhý i třetí set rozhodoval až v koncovkách a sety končily vždy nejtěsnějším rozdílem dvou bodů. Nejvyrovnanější byl set třetí, kdy museli domácí odvracet čtyři setboly hostů a set získali až poměrem 31:29.

Rozhodující však je, že plný bodový zisk zůstal na straně domácích.

Sestava:  Piskáček, Peníška, Starý, Indra, Vencovský, Šén (L – Kunc)

Střídali: Folprecht, Ducháč, Bäumelt, Bukovjan, Kroužek, Kovář

Po týdenní pauze čeká Turnováky nejprve 2. kolo Českého poháru, kdy přivítají na domácí palubovce extraligový tým AERO ODOLENA VODA s celou řadou zahraničních hráčů (11.10.2017 – 19:00).

Poté na ně již čekají 4 prvoligová utkání na půdě soupeřů. Nejprve zajíždí v příštím kole na palubovku Tesly Brno (13.10.2017) a v sobotu 14.10.2017 nastoupí k zápasu v hale loňského vítěze základní části a finálového soupeře z Beskyd. Následně zajíždí do Nymburka (20.10.2017) a na hřiště TJ ČZU Praha (21.10.2017).

V domácím prostředí se opět představí až 27.10.2017 (Brno B) a 28.10.2017 (Staré Město).