TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ SE PŘEHOUPLI DO DRUHÉ PŮLKY SOUTĚŽE PORÁŽKOU A VÝHROU S MFF

TJ Zikuda TURNOV – VŠSK MFF PRAHA

1:3 (21,14,-20,-23)

V posledním utkání první poloviny soutěže se na turnovské palubovce představili v pátečním zápase hráči pražského týmu MFF. Domácí nastoupili bez Indry,  Srba, Čermáka a především Vencovského, který jakožto diagonální hráč turnovským velmi chyběl. Jako náhrada za dlouhodobě absentujícího Indru se podařilo do týmu přivést Martina Vodvárku a po dlouhém herním výpadku si nevedl špatně.

Úvod utkání byl vyrovnaný, a i když se domácí dostali do vedení 3:0, hosté dokázali skóre postupně srovnat a ve druhé části se dostali dokonce do vedení. Domácím se hra nedařila, nevycházel jim příjem a poté se trápili i v útoku, a tak set skončil celkem pohodovým vítězstvím hostů.

Ve druhém setu se však obraz hry výrazně změnil. Na postu univerzála nahradil Vodvárka Ducháče, který se tak přesunul na svůj tradiční smečařský post a turnovská hra se velmi zlepšila. Domácím se začalo dařit na podání, výrazně se zkvalitnil i příjem a hosté se ocitli v hluboké defenzívě. Výsledkem byl jednoznačně získaný druhý set a zdálo se, že domácí se dostali do provozní teploty.

Opak byl však pravdou a hosté šli se svým výkonem opět razantně nahoru. Turnovští jim v tom však výrazně pomohli, kdy především velkým množstvím vlastních chyb umožnili hráčům z Prahy, aby si vytvořili rozhodující náskok, který udrželi v celém průběhu setu.

Turnováci však nesložili zbraně a vstup do 4. sady se jim vyvedl. Za stavu 8:9 dokázali díky dobrému podání Folprechta odskočit až na 13:9, ale následně opět zbytečnými chybami pomohli hostům náskok zlikvidovat a tak se za stavu 22:22 vstupovalo do napínavé koncovky. Domácí šli do vedení 23:22, ale hosté následně srovnali na 23:23 a díky dvěma chybám domácích (zkažený lehký míč v poli a eso hostů) set získali a stejně tak i celé utkání.

Turnovští tak po nejhorším výkonu sezóny odešli z domácí palubovky po 1,5 roce opět poraženi.

Sestava:  Piskáček, Kroužek, Bäumelt, Starý, Ducháč, Peníška (L – Kunc)

Střídali: Folprecht, Kovář, Bukovjan, Šén, Vodvárka

VŠSK MFF PRAHA – TJ Zikuda TURNOV

0:3 (17,23,17)

V rámci 12. kola se turnovští volejbalisté opět utkali se svým pátečním soupeřem MFF Praha a vstoupily tak do druhé poloviny základní části prvoligové soutěže. Turnováci chtěli svému soupeři oplatit páteční porážku 1:3 z domácího prostředí a nutno podotknout, že se jim to podařilo i s úroky.

Do turnovské sestavy se po páteční absenci vrátil univerzál Vencovský, ale na stranu ztrát se oproti pátku přidali libero Kunc a nahrávač Piskáček, kteří si plnili extraligové povinnosti a také Vodvárka a Šén.

Úvod zápasu se turnovským hráčům vydařil, když si hned v začátku setu vytvořili tříbodový náskok, který v průběhu sady postupně navyšovali a nakonec se radovali z hladkého vítězství v první sadě 25:17. Turnovský celek se mohl opřít především o kvalitní a takticky dobře provedený servis a především o svého univerzála Vencovského, který jak se ukázalo, byl oproti pátku rozdílovým hráčem.

Ve druhé sadě vytvořili hráči Turnova opět několik nevynucených chyb, ale i přes to si udržovali 2 až 3 bodový odstup od svého soupeře, který nadále navyšovali. V koncovce setu také přišlo na straně hostů ještě několik nepřesností a domácí tak i díky tomu zdramatizovali koncovku setu, kterou ale nakonec turnovští získali 23:25.

Koncovka druhého setu domácí nalomila, a tak v průběhu třetího setu již působili poměrně odevzdaným dojmem a Turnováci si tak došli pro vítězství i v sadě třetí, a to v poměru 25:17.

Turnov tak vítězně vstoupil do druhé poloviny základní části a usídlil se na třetím místě prvoligové tabulky.

Sestava: Folprecht, Bäumelt, Peníška, Vencovský, Ducháč, Starý (L – Bukovjan)

Střídali: Kovář, Kroužek

Po týdenní pauze se představíme opět na domácí palubovce. Nejprve v pátek 24.11.2017 přivítáme v domácí hale vedoucí tým tabulky, a to Sokol Dobřichovice (19:30hod), v sobotu 25.11.2017 se potom utkáme s nováčkem soutěže z Velkého Meziříčí (11:00hod).