TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ PODLEHLI BRNU I POTŘETÍ A DO SEMIFINÁLE SE NEPODÍVAJÍ

TJ Zikuda TURNOV  Volejbal BRNO B

0:3 (-21,-21,-16)

Ve třetím utkání čtvrtfinále první ligy mužů stál před turnovskými hráči těžký úkol, a to odvrátit vyřazení v souboji s rezervou extraligového týmu Brna. Týmy nastoupili v totožných sestavách jako před týdnem v Brně, takže v týmu Brna byli všichni dostupní hráči z A týmu v čele s Lickem, Zmrhalem, Plešingrem a Kubalcem, které doplnili v základní sestavě juniorští reprezentanti Handlíř s Neubauerem. Domácí nastoupili také v nejsilnější sestavě i s libereckými mladíky Zajíčkem a Galabovem.

Turnovští vstoupili do utkání dobře a skóre bylo od úvodu vyrovnané. Domácí se celkem slušně vypořádali s vynikajícím podáním brněnských a nedovolili jim vytvořit při vlastním servisu větší bodové série. Dobrým útokem a bloky se jim podařilo dostat do vedení 11:9 a 15:13 a vedení si udržovali až do stavu 20:18. V tuto chvíli však přišel krizový okamžik, kdy přišel za koncovou čáru Licek a třemi dělovými servisy podpořenými skvělou obranou otočil skóre na 20:21. Domácí srovnali na 21:21, ale na podání přišel Zmrhal a situace se opakovala. Vynikající podání, nedůrazný útok domácích a hosté po ubráněném míči trestali razantním útokem, což znamenalo ztrátu prvního setu.

Druhý set byl obdobou prvního, po vyrovnaném úvodu se dostali hosté díky agresivnější hře do vedení 8:13 a svůj náskok si dokázali udržet až do koncovky druhé sady. Domácí se pokusili o zvrat a za stavu 13:20 dobrými bloky a obětavou hrou v poli dokázali snížit na 18:20. Hosté se však v tuto chvíli vzpamatovali, náskok si udrželi a přetavili ho v zisk druhé sady.

Třetí set byl již jednoznačnou záležitostí hostujících hráčů, domácí nebyli schopni přihrát těžký servis hostů, a tak sen o postupu do semifinále zůstal pouze snem.

Sestava:  Folprecht, Charousek, Zajíček, Konečný, Galabov, Čermák (L – Šén)

Střídali: Novák, Chládek, Peníška, Bäumelt, Kovář

Trenér: Šimůnek

Objektivně je nutno konstatovat, že tým Brna předváděl kompaktní volejbal bez výraznějších slabin a zvítězil ve čtvrtfinálové sérii zaslouženě, čím oplatil Turnovákům porážku z loňského roku, kdy se ve stejné fázi soutěže radovali turnovští.

Další výsledky čtvrtfinále play – off

Choceň – Dobřichovice   0:3 (-19,-12,-21)   stav série 0:3 – postupují Dobřichovice

České Budějovice – Nymburk  3:2 (-24,25,23,-21,12)  stav série 1:2

ČZU Praha C – ČZU Praha B  1:3 (-17,-23,18,-18) stav série 1:2

České Budějovice – Nymburk  1:3 (30,-22,-16,-24)   stav série 1:3 – postupuje Nymburk

ČZU Praha B – ČZU Praha C  2:3 (19,-18,32,-16,-13)  stav série 2:2