TJ Sokol DOBŘICHOVICE – TJ Zikuda TURNOV 3:0 (15,21,19)

VŠSK MFF PRAHA – TJ Zikuda TURNOV 1:3 (-22,-27,16,-13)

TJ Sokol DOBŘICHOVICE – TJ Zikuda TURNOV

3:0 (15,21,19)

V dalším utkání prvoligové sezóny zavítali v pátek večer turnovští volejbalisté na horkou palubovku Dobřichovic, kde se v loňské sezóně nepodařilo v základní části nikomu zvítězit a kouzlo domácího prostředí poznali i turnovští. V malé nevyhovující tělocvičně s několika výjimkami se hosté nedokázali přizpůsobit prostředí a po nejhorším výkonu v sezóně odešli jednoznačně poraženi.

Oba týmy nastoupili v kompletním složení, a tak se dal očekávat pohledný a vyrovnaný zápas. Opak byl však pravdou a domácí do utkání vstoupili jako uragán a za stavu 5:1 hosté sáhli po prvním oddechovém čase. To však domácí hráče nezastavilo, skvěle jim vycházelo podání, a jelikož hosté nedokázali jejich razantní útoky ubránit, protože jich velká většina končila na stropě dobřichovické sokolovny, o vítězi 1. setu nebylo pochyb. Hosté se snažili stísněným podmínkám přizpůsobit, ale bylo znát, že domácí mají svojí sokolovnu dobře načtenou. I přes mírné zlepšení turnovských ve 2. a 3. setu se domácí nenechali vyhodit ze sedla a dovedli utkání po vynikajícím a takřka bezchybném výkonu zaslouženě do vítězného konce. Turnováci si tak připsali první letošní porážku.

Sestava:  Fučík, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Kunc)

Střídali: Folprecht, Kovář, Bukovjan, Šén

VŠSK MFF PRAHA – TJ Zikuda TURNOV

1:3 (-22,-27,16,-13)

V rámci 6. kola zavítali turnovští volejbalisté na palubovku pražského týmu MFF. Turnováci si chtěli po nepovedeném pátečním utkání spravit chuť a do utkání vstoupili koncentrovaně. Došlo také ke změnám v sestavě, kdy Folprecht nahradil na náhře Fučíka a Bukovjan vystřídal na liberu Kunce.

Domácí nastoupili oproti loňské nevydařené sezóně také s několika změnami, kdy hlavní posilou je exústecký nahrávač Průcha.

Utkání začalo vyrovnaně a ani jednomu z týmů se nepodařilo vytvořit si drobný náskok. První zlom ve skóre zaznamenali hosté, kdy se jim dobrou obranou v poli a na síti povedlo odskočit na 22:16 a o vítězi setu bylo i přes snížení domácích na 22:24 rozhodnuto.

Domácí však přidali a především dobrým podáním si vytvořili tlak, který přetavili ve vedení 7:3 a 13:9. Hosté však nehodlali set jen tak lehce odevzdat a zlepšenou koncentrací především na příjmu se dokázali vrátit do hry. Pomalu snižovali ztrátu a domácí znervózněli, k čemuž přispěla nepřesnými výroky i dvojice rozhodčích. Obrat nastal za stavu 22:19, kdy dokázali hosté při podání Vencovského otočit na 22:24. Domácí srovnali na 24:24, vytvořili si i dva setboly, které však hosté odvrátili a následný svůj třetí setbol proměnili.

I ve třetí sadě domácí tým nesložil zbraně. Opět vyrukoval s kvalitním servisem, který podpořil i dobrou obranou a na tuto hru již hosté nenašli recept. Po celkem jednoznačném průběhu se tak pokračovalo ve čtvrté sadě. Za zmínku snad stojí pouze několik oboustranně fatálních chyb rozhodčích, kdy následné protesty byly odměněny několika kartami různých barev na obou stranách.

Hosté vstoupili do čtvrté sady po karetních odměnách zdravě nabuzeni a jejich výkon šel výrazně nahoru. Domácí byli v úvodu pouze diváky a po strojové hře hostů svítil na tabuli postupně stav 1:5, 4:12 a 8:18. Domácí postupem času rezignovali a tak bylo jasné, že 3 body budou transportovány do Turnova.

Turnovští si tak díky zlepšenému kolektivnímu výkonu ve 4. sadě zlepšili náladu po pátečním výprasku a potvrdili 2. místo v tabulce 1. ligy.

Sestava: Folprecht, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Bukovjan)

Střídali: Kovář, Kunc, Fučík, Šén

V příštím kole zajíždí Turnováci opět na palubovku soupeře, a to do dalekého Starého Města (21.10.2016) a v sobotu 22.10.2016 poté nastoupí k zápasu v hale Brna B. V dalším kole přivítají Turnováci v domácí hale nejprve v pátek 28.10.2016 nováčka soutěže Teslu Brno (19:30hod) a v sobotu 29.10. ve šlágru kola doposud neporažený vedoucí tým soutěže Beskydy (16:30hod), za který nastupují bývalí extraligoví hráči Ostravy v čele s účastníkem olympiády Kubalou.

Ještě před víkendovými utkáními se turnovští hráči utkají ve středu 19.10.2016 od 18:30 ve 2. kole Českého poháru s extraligovým týmem AERO Odolena Voda.