TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ PO DVOU VÝHRÁCH VSTOUPÍ DO NOVÉHO ROKU NA DRUHÉ POZICI

TJ Zikuda TURNOV – TJ Sokol DOBŘICHOVICE 3:0 (20,20,24)

TJ Zikuda TURNOV – VŠSK MFF PRAHA 3:0 (17,24,31)

TJ Zikuda TURNOV – TJ Sokol DOBŘICHOVICE

3:0 (20,20,24)

V posledním hracím víkendu tohoto roku se na turnovské palubovce představili v pátečním utkání hráči Sokola Dobřichovice, tedy soupeře, který turnovskému týmu uštědřil doposud asi nejtěžší porážku v sezóně. Domácí nastoupili po dlouhé době opět v kompletní sestavě a byla na nich znát chuť oplatit soupeři podzimní porážku.

Úvod utkání byl vyrovnaný, a i když se domácí dostali do vedení 4:1, hosté dokázali skóre postupně srovnat a začínalo se od znova. Zlom první sady nastal při podání Ducháče, kdy jeho dobrý servis podpořili spoluhráči kvalitní obranou a pevnými bloky a ze stavu 13:12 byl náhle stav 18:12. Hosté se však oklepali a stejnými zbraněmi dokázali snížit na 19:17. Turnováci se však včas probrali a set v poklidu získali.

Druhá sada byla podobná té první. Po vyrovnaném úvodu se dostali domácí do vedení 9:6, 15:11. Sokolové dokázali snížit na 15:14, chvíli drželi s domácími krok (17:16), ale díky dobrému podání šli domácí opět do trháku (19:16, 22:19) a i druhou sadu získali pro sebe.

I třetí sada začala obdobně jako první dvě a nic nenasvědčovalo zvratu utkání. Hosté však nechtěli odjet bez bodů, svůj výkon vystupňovali a po vyrovnaném začátku si vytvořili náskok 7:11, 9:14 a s domácími to nevypadalo dobře. Při následném podání Vencovského se však domácím podařilo několik kvalitních servisů, a když se k tomu přidal dobrý blok, stavy byl najednou 15:14. Domácí však neudrželi koncentraci a zbytečnými chybami nabídli hostům vedení (16:20 a 18:24). V tuto chvíli asi nikdo nečekal, že utkání skončí ve třech setech. Na podání ale přišel domácí Bäumelt a několika taktickými bloky rozhodil hru soupeře, jehož následné útoky končily buď na blocích domácích nebo v autu. Po 75 minutách si tak domácí připsali zaslouženě další vítězství.

Sestava:  Folprecht, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Kunc)

Střídali: Fučík, Kovář, Bukovjan, Šén

TJ Zikuda TURNOVVŠSK MFF PRAHA

3:0 (17,24,31)

V posledním utkání letošního roku zavítali na turnovskou palubovku stále se lepšící a tabulkou stoupající (aktuální 4. místo) hráči pražského týmu MFF. Turnovští hráči měli po utkání naplánováno posezení k zakončení sezóny a tak chtěli zakončit rok vítězstvím a vytvořit si dobrou náladu.

Domácí vstoupili do utkání výborně, vycházel jim servis a hostům povolili po jednoznačném průběhu 1. setu pouze 17 bodů. Bylo však jasné, že takto jednoduché to v dalších sadách nebude a to se také potvrdilo.

Hosté vyrovnali hru, a to i díky tomu, že domácí po jasné první sadě polevili. I tak si Turnováci vytvořili náskok také ve druhé sadě a za stavu 20:15, 22:17 a 24:20 to vypadalo na jasný zisk této sady. V tuto chvíli se však turnovským nevydařilo několik útoků a byla tu dramatická zápletka. Hosté srovnali na 24:24, ale následný přesný útok a neprostupné bloky znamenaly zisk druhého setu.

Do třetího setu vstoupili hosté zmrazeni smolnou ztrátou 2. setu a domácí šli rychle do vedení. Po jednoznačném průběhu se však opakovala 2. sada, kdy domácí nedokázali udržet vedení 7:3 a 14:10 a zbytečně pustili hosty dokonce do vedení (15:16, 18:21, 20:23 a 21:24). Poté však stejně jako v pátek zaúřadoval na podání Bäumelt a domácí otočili na 25:24. Poté se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, hosté neproměnili několik setbolů, a tak byli nakonec šťastnější domácí, kteří zvítězili 33:31, čímž potvrdili 2. místo v tabulce 1. ligy.

Sestava: Fučík, Bäumelt, Kovář, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Bukovjan)

Střídali: Folprecht, Starý, Šén

Po vánoční pauze sehrají Turnováci 4.1.2017 v Nymburce vložené utkání s kadetskou reprezentací ČR a poté již přivítají v domácí hale nejprve v pátek 13.1.2017 soupeře z dalekého Starého Města (19:30hod) a v sobotu 14.1.2017 ambiciózní tým zálohy extraligového Brna (15:00hod). Poté čeká turnovské volejbalisty poslední dvojzápas na Moravě (Tesla Brno a Beskydy) a po týdenní pauze již začnou vyřazovací boje ve čtvrtfinále play off.