TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ ODVRÁTILI VYŘAZENÍ, SÉRIE SE ROZHODNE SE V PÁTEK V TURNOVĚ

Volleball NYMBURK  – TJ Zikuda TURNOV

3:1 (21,-14,17,23)

 

 

Ke třetímu čtvrtfinálovému utkání play-off zajížděli turnovští volejbalisté v pátek večer na nymburskou palubovku a bylo jasné, že je čeká klíčové utkání celé série. Domácí tým nastoupil k utkání ve stejné sestavě jako v Turnově, turnovským scházeli Starý, Peníška a Bukovjan, ale k týmu se naopak vzhledem k absenci dvou středových hráčů připojil blokař Syrůček.

Hosté vstoupili do utkání výborně a hned v úvodu si vytvořili několikabodový náskok (0:4, 7:12). Domácí se však velmi brzy probrali a začali produkovat svoji takřka bezchybnou strojovou hru z předchozích utkání a při sérii nymburského Šlechty na podání bylo rázem vyrovnáno (12:12). Domácí opět výborně podávali, a jelikož měli turnovští velké problémy s útokem po vlastním příjmu, začal se jim soupeř rychle vzdalovat. Když nepomohlo ani prostřídání turnovské sestavy, první set získali s přehledem domácí.

Do druhé sady nahradil Bäumelta na smeči Pavouček a hosté byli od úvodu lepším týmem. Turnováci se zlepšili se všech herních činostech a domácí nenašli odpověď především na jejich zlepšený servis. Druhý set byl tak jednoznačnou záležitostí hostů a bylo srovnáno.

Třetí set byl od úvodu vyrovnaný a první šli do trháku domácí (7:5), ale hosté dokázali kontrovat při podání Indry (7:9). I poté byl průběh setu vyrovnaný, ale rozhodující okamžik přišel za stavu 17:16, kdy přišel na podání domácí nahrávač Bergmann, který zatlačil dobrým servisem hosty do hluboké defenzívy. A když už hosté podání kvalitně zpracovali, skončil jejich útok na připravené obraně Nymburka. Série skončila za stavu 23:16 a o vítězi setu nebylo pochyb.

I čtvrtý set začal vyrovnaně, ale hosté s vědomím stavu setů svůj výkon vystupňovali a vytvořili si  v koncovce setu dvoubodový náskok (18:20, 21:23). Po úspěšném útoku domácích však přišel opět zkrat hostů na příjmu, a když poslední servis domácích skončil přesně na koncové čáře, bylo o vítězi zápasu jasno.

Nymburští si tak v kvalitním a napínavém utkání před výborně zaplněnou halou připsali důležitou výhru a ujali se v sérii vedení 2:1.

 

 

Sestava:  Piskáček, Bäumelt, Syrůček, Indra, Kroužek, Čermák (L – Kunc)

Střídali: Vencovský, Folprecht, Kovář, Pavouček, Šén

 

 

 

Volleball NYMBURK – TJ Zikuda TURNOV

2:3 (20,-23,-18,17,-13)

 

Do čtvrtého utkání čtvrtfinálové série vstupovali turnovští s vědomím, že si již žádnou další prohru nemohou dovolit, pokud nechtějí, aby pro ně sezóna předčasně skončila.

Domácí nastoupili k utkání opět ve stejné sestavě jako v předchozích zápasech, turnovským scházeli Indra s Piskáčkem a Čermák. Do sestavy se naopak vrátili Starý, Peníška a Bukovjan a také opět nastoupil blokař Syrůček.

Kdo by očekával raketový start hostů, byl by zklamán, jelikož lepší úvod měli domácí a od začátku zatlačili Turnováky do hluboké defenzívy. Domácí hráli opět bez zábran a turnovští stejně jako v předchozích zápasech vytvářeli několik zbytečných chyb, které domácí rychle potrestali. První set tak získali v pohodě domácí a s vyhlídkami turnovských na prodloužení série to nevypadalo dobře.

Druhý set byl od úvodu vyrovnaný a nikomu se nepodařilo vytvořit si v jeho průběhu výraznější náskok. To se podařilo až v samotné koncovce hostům, kteří získali vedení 18:20 a 20:23. Domácí ještě dokázali vyrovnat na 23:23, ale závěr už patřil důraznějším hostům a bylo srovnáno 1:1.

Důležitý 3. set začali díky psychické výhodě z vydřené druhé sady lépe hosté, kteří se hned v úvodu dostali do vedení (2:5, 5:9) a svůj náskok díky precizní hře postupně navyšovali až k jednoznačnému zisku 3. sady.

I úvod 4. setu byl v režii turnovských a s ambicemi domácích to vypadalo nevalně. Hosté hráli dobře, přálo jim i štěstí, které bylo v předešlých utkáních na straně domácích a až do poloviny setu si udržovali dvoubodové vedení. Totální kolaps turnovských nastal opět na příjmu a následném útoku za stavu 12:14, kdy slabší chvilku hostů domácí využili ke zvratu skóre na 20:14, a bylo jasné, že se bude utkání opět rozhodovat v pátém setu.

V první části páté sady byli mírně lepší hosté, kteří si vytvořili náskok 0:2 a 3:6, ale ke změně stran došlo za stavu 8:7 pro domácí. Hosté dokázali otočit na 10:12, 11:14. Domácí následně snížili na 12:14 a při vlastním podání bodovým blokem dokonce na 13:14. Poslední bod však získali Turnováci a bylo rozhodnuto, že celá série se bude rozhodovat za týden v Turnově.

 

 

Sestava:  Folprecht, Pavouček, Starý, Vencovský, Kroužek, Kovář (L – Kunc)

Střídali: Bäumelt, Syrůček, Peníška, Bukovjan, Šén,

 

 

Rozhodující páté utkání se odehraje na turnovské palubovce příští týden v pátek 16.2.2018 (19:30).

 

 

Další výsledky čtvrtfinále

MFF Praha – VSK Staré Město 3:0 (19,23,23), 3:2 (21,-22,12,-22,13) …. stav série 3:1

Brno B – Sokol Dobřichovice  2:3 (23,-18,22,-26,-11) …. stav série 0:3

České Budějovice – Beskydy 1:3 (-19,24,-17,-15) ….  stav série 0:3