TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ OBSADILI PO ZÁKLADNÍ ČÁSTI 3. MÍSTO A V PLAY-OFF JE ČEKÁ NYMBURK

SG LD BRNO ¨B¨ – TJ Zikuda TURNOV

3:0 (18,17,16)

K dalšímu venkovnímu utkání prvoligové soutěže zavítali turnovští volejbalisté na palubovku rezervy extraligového Brna a nutno konstatovat, že hosté odcestovali k utkání v hodně nekompletní sestavě. Z různých důvodů chyběli Starý, Čermák, Vencovský, Šén, a tak dostali příležitost všichni hráči širšího kádru.

Domácím šlo o postup do paly-off, a tak do utkání vstoupili velice agresivně a od úvodu zápasu udávali tempo hry. Brněnští výborně podávali a turnovští hráči tak měli velké problémy s příjmem a následným útokem, což se projevilo i na skóre. Úvodní set tak byl jednoznačnou záležitostí domácích a druhý set nezačal o nic lépe. Domácí stále drželi vysoký standard své hry a hosté jen těžko hledali obranu proti razantnímu brněnskému podání a tvrdým útokům. I tato sada skončila jednoznačným vítězstvím domácích a utkání mířilo k rychlému konci.

I přes drobné zlepšení turnovských v úvodu třetího setu se žádný zvrat v utkání nekonal a domácí mladíci si tak po zásluze připsali důležité tři body.

Hosté se trápili především s postem diagonálního hráče, kde absentujícího Vencovského nedokázal nahradit ani jeden ze smečařů, kteří se na tomto postu objevili.

Sestava: Piskáček, Kovář, Peníška, Bäumelt, Pavouček, Kroužek (L–Kunc)

Střídali: Folprecht, Bukovjan

VSK STARÉ MĚSTO – TJ Zikuda TURNOV

3:0 (16,15,22)

K sobotnímu utkání se turnovští hráči po lehkém obědě přesunuli do Starého Města, kde je čekal velmi kvalitní domácí tým, který do utkání vstupoval s vidinou posunu na 4. místo tabulky a s tím souvisejícím zahájením čtvrtfinálové série na domácí palubovce. Hosté nastoupili opět v okleštěné sestavě a oproti pátečnímu utkání promíchali sestavu, nicméně ani to nepomohlo k lepšímu výsledku, i když herní projev byl oproti pátku výrazně lepší.

Domácí vstoupili do utkání aktivně, výborně podávali a ubráněné turnovské útoky zakončovali razantně především univerzál Uchytil a oba středoví hráči Varous s Janečkou. Hrál se celkem pohledný volejbal, ale domácí převyšovali turnovské ve všech činnostech a většinu dlouhých výměn zakončovali ve svůj prospěch. Po obdobném průběhu prvního a druhého setu, které získali bez problémů hráči Starého Města, přišlo chvilkové procitnutí hostujícího týmu, kdy na úvod třetí sady při podání Bäumelta získali Turnováci náskok 1:6. Domácí však chvilkovou ztrátu koncentrace na příjmu včas ukončili a okamžitě reagovali tvrdým servisem vlastních smečařů a turnovský náskok se postupně tenčil. Domácí šli do vedení za stavu 13:12 a od této chvíle si drobný náskok pohlídali a i přes enormní snahu hostujících hráčů set i celé utkání získali ve svůj prospěch. Výsledek utkání tak v kombinaci s výsledkem souběžně hraného utkání v Nymburce rozhodl o soupeřích obou týmů v play – off.

Sestava: Folprecht, Bäumelt, Peníška, Kovář, Kunc, Piskáček (L–Pavouček)

Střídali: Kroužek, Bukovjan

V příštím utkání zahájí turnovští hráči play – off, a to čtvrtfinálovým soubojem s týmem Nymburka (hraje se na tři vítězná utkání). Nejprve svého soupeře přivítají dvakrát na domácí palubovce, a to v pátek 2.2.2018 od 19:30 a následně hned druhý den v sobotu dopoledne 3.2.2018 od 11:30.

Poté se série přesune ke třetímu utkání (9.2.2018) a případnému čtvrtému utkání (10.2.2018) na palubovku Nymburka.