TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ NATÁHLI VÍTĚZNOU SÉRII JIŽ NA ŠEST ZÁPASŮ

TJ Zikuda TURNOV – Volleyball NYMBURK 3:1 (18,-23,20,21)

TJ Zikuda TURNOV – VK CHOCEŇ 3:0 (16,23,21)

TJ Zikuda TURNOV – Volleyball NYMBURK

3:1 (18,-23,20,21)

V dalším domácím utkání 1. volejbalové ligy zavítal na turnovskou palubovku tradiční rival z Nymburka, a jelikož se hostům v této sezóně úplně nedaří, bylo jasné, že nebudou chtít odjet z Turnova s prázdnou. Oba týmy počítaly ztráty, kdy domácím chyběli nahrávač Fučík se smečařem Šénem, hosté poté postrádali smečaře Bartůňka.

Domácí vstoupili do utkání koncentrovaně a výsledkem bylo brzké vedení 11:6. Turnováci převyšovali hosty především dobrým servisem, čímž se následně mohli opřít o dobrou obranu. Jelikož hráči z Polabí nenašli na tyto domácí zbraně recept, bylo tu rychlé vedení 1:0 na sety.

Do druhé sady však vstoupili hosté jako vyměnění, bylo jich najednou plné hřiště a domácí se nestačili divit. Nymburští se překonávali v obětavosti, bojovali o každý míč a rázem vypadalo skóre úplně jinak. Hosté si vybudovali několikabodový náskok a za stavu 7:13 přinutili domácího trenéra k prvnímu přerušení hry. Od této chvíle se domácí začali zlepšovat a náskok hostů se začal tenčit. Domácí dokázali srovnat na 20:20, ale následně hosté dobrými bloky odskočili na 21:23 a 22:24 a set již uhráli.

Domácí však nehodlali přenechat nymburským ani jeden bod a do třetího setu vstoupili opět aktivně. Oproti druhé sadě výrazně zvýšili nasazení a hned v úvodu šli do vedení (4:1, 7:3). I přes drobné chyby na straně domácích, kdy dokázali hosté svojí ztrátu minimalizovat si turnovští vedení udrželi až do konce setu a dostali se do vedení 2:1.

I ve 4. setu pokračoval zlepšený výkon turnovských a ačkoliv dokázali hosté takřka zlikvidovat až pětibodový náskok domácích, začali se nymburští pomalu smiřovat se skutečností, že odjedou z Turnova s prázdnou.

Zkušenější domácí si svoje vedení již pohlídali a mohli tak slavit další letošní vítězství.

Sestava:  Folprecht, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Kunc)

Střídali: Kovář, Bukovjan, Kuncíř

TJ Zikuda TURNOV – VK CHOCEŇ

3:0 (16,23,21)

V rámci 14. kola zavítal do turnovské haly další známý soupeř, se kterým se utkáváme velmi často také v poháru a proti kterému se nám celkem daří.

Domácím stále chyběli Šén s Fučíkem, ale hosté přijeli také v okleštěné sestavě a tak se očekávalo, kdo se se změnami v sestavě vypořádá lépe.

Domácí vstoupili do utkání agresivně a hosté tempu turnovských nestačili. Domácí náskok se rychle navyšoval a výsledkem byla jednoznačně získaná první sada pro hráče Turnova.

Od druhého setu se bohužel domácí přizpůsobili hře choceňských, a tak na rozdíl od pátečního utkání nebyl k vidění moc pohledný volejbal. Turnovští si po celý set udržovali mírný náskok a i přes drobné zaváhání v koncovce ho získali.

Třetí set byl věrnou kopií druhé sady, Turnovácí si po celou dobu udržovali mírný náskok a i přes vzepětí hostů v závěru setu tuto sadu a tím i celé utkání získali.

Sestava:  Folprecht, Bäumelt, Kovář, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Bukovjan)

Střídali: Strarý, Kuncíř

V příštím kole čeká Turnováky zájezd do jihočeské metropole, kdy je vyzve tým VK EGE České Budějovice B (25.11.2016) a následně se utkají v Praze s družstvem ČZU Praha B (26.11.2016). V domácí hale se turnovští představí opět po týdenní pauze, kdy přivítají nejprve v pátek 9.12.2016 tým Sokola Dobřichovice (19:30) a v sobotu 10.12.2016 družstvo MFF Praha (17:00hod), což bude posledním utkáním letošního kalendářního roku.