TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ NA ÚVOD SEMIFINÁLE V BESKYDECH DVAKRÁT PROHRÁLI

Black Volley Beskydy – TJ Zikuda TURNOV

3:0 (22,20,19)

Semifinálovou sérii zahájili turnovští volejbalisté na palubce největšího favorita na celkové vítězství v soutěži, který se netajil postupovými ambicemi do extraligy. Soupiska Beskyd obsahuje celou řadu známých hráčů protřelých nejvyšší soutěží i evropskými ligami (Kubala, Plichta, Jambor, Dohnal) a když k nim ještě před koncem přestupního termínu přibyli 213 cm vysoký slovenský blokař Seifert se zkušenostmi z Ligy mistrů, americký smečař Burrow a slovenský nahrávač Hollý, který v minulosti působil v Brně a v minulé sezóně získal slovenský titul s Nitrou, bylo jasné, že to Moravskoslezský celek myslí s postupem vážně a turnovské hráče čeká tuhý boj. Hosté se naopak museli bohužel potýkat s několika absencemi, kdy chyběli blokaři Čermák a Peníška, nahrávač Folprecht a smečaři Šén s Pavoučkem.

Úvod utkání byl vyrovnaný a do stavu 3:5 vedli hosté. Poté se díky výbornému podání Jambora dostali do vedení domácí (7:5) a svůj náskok postupně navyšovali (9:6, 12:7 a 15:11). Hosté dokázali dobrou obranou snížit na 15:14 a až dostavu 19:18 se poctivě ztrátovalo. Poté ovšem při podání Burrowa domácí získali rozhodující náskok (22:18). Naděje hostů svitla ještě za stavu 24:20 při podání Vencovského, ale po snížení na 24:22 skončil útok domácích v jasném autu, ale rozhodčí míč uznali jako dobrý a bylo po nadějích.

Druhý set začali díky razantnímu servisu lépe domácí (4:0), ale hosté svou hru postupně zlepšili a dokázali srovnat (8:8) a dokonce jít i do vedení (10:12). Rozhodující zvrat nastal hned záhy, kdy za stavu 12:13 přišlo několik nepřesností na straně hostů, opět několik obrácených výroků rozhodčích a bylo po nadějích (18:13). Domácí už set v poklidu dohráli a stav byl 2:0 na sety.

Třetí set začal vyrovnaně, ale ze stavu 4:4 bylo rázem 8:4 a to nevěstilo nic dobrého. Zkušený domácí tým si již náskok v pohodě hlídal a i přes obětavou hru nedal hostům jakoukoliv šanci na zvrat. Za hodinu a půl tak bylo o vítězi rozhodnuto.

Domácí podali velice kvalitní a koncentrovaný výkon a jakoukoliv chybu a nepřesnost hostů tvrdě trestali. Hosté nepodali nikterak špatný výkon, ale na lepší domácí, kteří zaslouženě zvítězili to tentokrát nestačilo.

Sestava:  Piskáček, Vencovský, Indra, Bäumelt, Syrůček, Starý (L–Kunc)

Střídali: Kovář, Kroužek, Bukovjan

Black Volley Beskydy  – TJ Zikuda TURNOV

3:0 (13,23,19)

Do sobotního druhého utkání nastoupili hosté s odhodláním oplatit domácím páteční porážku a srovnat stav semifinálové série.

Domácí však měli patrně stejný plán, jelikož vstoupili do utkání velmi agresivně především na podání, což dělalo turnovským smečařům velké potíže a hned v úvodu přišel rozhodující trhák domácích (9:3). A jelikož turnovské trápení na přihrávce pokračovalo i při plachtícím podání a nedařily se ani ostatní činnosti, první set byl jednoznačnou záležitostí domácích.

Hosté se však z tohoto debaklu naštěstí nesložili a od začátku druhé sady se jim začalo dařit především na podání. Při servisu Indry šli do vedení 3:7 a i v ostatních herních činnostech přišlo oproti prvnímu setu výrazné zlepšení. Až do stavu 15:17 si udržovali mírný náskok, ale domácí se nevzdávali a za stavu 20:19 poprvé převzali vedení. Z náskoku domácích 21:20 šli do vedení 21:22 Turnováci a ještě za stavu 22:23 to vypadalo nadějně. Poté však po úspěšném útoku domácích přišlo ještě jejich eso z podání a bylo to 24:23. Pak stejně jako v pátek vzali do rukou koncovku setu takřka místní rozhodčí, kteří po úspěšném útoku hostů snad jako jediní v hale viděli dotek sítě hostujícího smečaře, Po dlouhých dohadech svůj výrok ponechali a set tak bohužel opět získali domácí.

Po dlouhé dohadovací pauze vstoupili do třetí sady turnovští bojovně a nedovolili domácím zisk žádného výraznějšího náskoku. Byli to dokonce oni, kdo se dokázali od soupeře odpoutat jako první (4:6, 6:9, 11:14). Kritická chvíle však přišla ve střední části setu, kdy se hostům přestalo dařit na přihrávce a v útoku a z vedení 14:15 byla náhle ztráta 18:15. Hosté ještě dokázali srovnat na 18:18, ale následnému tlaku domácích již čelit nedokázali a opět tak odešli poraženi.

Stejně jako v pátek podali zkušenější domácí kvalitní výkon a především jejich výborné podání dělalo turnovským velké potíže. Vedení utkání rozhodčími je kapitola sama pro sebe, nicméně je třeba sportovně uznat, že Beskydští byli v obou utkáních o kousek lepší.

Sestava: Piskáček, Vencovský, Indra, Kroužek, Kovář, Starý (L–Kunc)

Střídali: Bäumelt, Folprecht, Bukovjan

V následujících utkání tak nezbývá Turnovákům nic než bojovat o prodloužení série, a to v domácím prostředí v pátek 2.3.2018 (od 19:30) a v případě nerozhodnutého stavu i v sobotu 3.3.2018 (od 11:30).

K vidění bude jistě stejně kvalitní volejbal jako byl v Beskydech.

Další výsledky semifinále:

TJ Sokol Dobřichovice – MFF Praha 3:0 (22,20,18), 3:2 (22,-19,-21,16,13) ……stav 2:0