TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ DVAKRÁT ZDOLALI ČZU PRAHA A PRODLOUŽILI VÍTĚZNOU SÉRII

TJ Zikuda TURNOV – TJ ČZU Praha 3:1 (-23,20,17,16)

TJ ČZU Praha – TJ Zikuda TURNOV 0:3 (-19,-19,-20)

TJ Zikuda TURNOV – TJ ČZU Praha

3:1 (-23,20,17,16)

V pátečním utkání nastoupili turnovští volejbalisté proti tradičnímu účastníkovi, ČZU Praha, a i když se hosté krčili na posledním místě tabulky, nečekal domácí jednoduchý zápas, jelikož v turnovské sestavě chybělo několik hráčů. Mimo zůstali smečaři Bäumelt se Šénem, a tak se na smečařském postu objevil blokař Čermák, který se však své nové pozice zhostil velmi dobře.

Domácí však do utkání vstoupili velmi špatně a i když hosté nepředváděli nikterak oslnivý výkon, lehce se dostali do vedení a i přes zlepšení domácích v závěru setu první sadu získali hráči ČZU.

Od druhé sady se výkon turnovských začal zlepšovat, a to se projevilo i na ukazateli skóre. Hned v úvodu se dostali do tříbodového vedení, které v průběhu setu navyšovali, a výsledkem byl jasně vyhraný druhý set.

Třetí dějství bylo pokračováním setu předešlého. Hned v úvodu se domácí dostali do vedení 5:0 při podání výborně servírujícího Kováře, který během celého utkání získal několik přímých bodů. Zlepšení přišlo i v ostatních herních činnostech, a tak byl po jednoznačném průběhu setu stav 2:1.

Třetí set byl v úvodu vyrovnaný, domácí odskočili do vedení 10:6, ale hosté se nevzdávali a obětavou hrou dokázali otočit na 10:12. K rozhodujícímu trháku však zavelel domácí Vencovský, který vynikajícím servisem zařídil rozhodující náskok 19:14, a o výsledku bylo rozhodnuto.

Domácí se tak mohli i ve slepené sestavě radovat ze zisku dalších tří bodů a zakončili první polovinu soutěže vítězně.

Sestava:  Fučík, Čermák, Starý, Vencovský, Ducháč, Kovář (L – Kunc)

Střídali: Folprecht, Bukovjan

TJ ČZU Praha – TJ Zikuda TURNOV

0:3 (-19,-19,-20)

V sobotní odvetě čekal na pražské palubovce Turnováky stejný soupeř jako v pátek. V turnovské sestavě se již objevil smečař Bäumelt, Fučíka nahradil na náhře Folprecht a Čermák se tak mohl přesunout na svůj tradiční blokařský post. Naopak stále chyběl nemocný Šén a také Kunc, který musel nastoupit ve svém mateřském klubu.

Utkání bylo ve svém úvodu vyrovnané, domácí se snažili, ale postupem času se začala projevovat větší kvalita turnovského kádru a hosté s přehledem mířili za ziskem první sady.

Domácí od pátečního utkání nic nového nevymysleli, a když si hosté v každém setu pomohli bodovou sérií při dobrém podání, byl i druhý set jednoznačnou turnovskou záležitostí.

Ve třetí sadě se domácí hráči snažili průběh utkání zvrátit, ale hosté si úvod setu pohlídali a nedovolili hráčům ČZU vytvořit si jakýkoliv výraznější náskok. Po vyrovnaném průběhu tak přišel opět v jeho druhé části tlak turnovských na podání a následné útoky domácích z těžkých pozic končily buď na připravené obraně nebo v zámezí. Turnováci tak nepřipustili žádné drama a připsali si do tabulky tři body.

Sestava:  Folprecht, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Bukovjan)

Střídali: Fučík, Kovář

V příštím kole se Turnováci představí opět ve své hale. Nejprve přivítají v domácím prostředí v pátek 18.11.2016 tým Nymburka (19:30hod) a následně hned druhý den 19.11.2016 nastoupí proti týmu VK Choceň (17:00hod).