TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ DOMA VYHRÁLI POUZE JEDNOU A V SEMIFINÁLE KONČÍ

TJ Zikuda TURNOV – Black Volley Beskydy

3:2 (-14,14,20,-22,13)

Za nepříznivého stavu 0:2 z pohledu domácích pokračovala semifinálová série na turnovské palubovce třetím zápasem. Turnovští volejbalisté po úvodních zápasech ve Frýdku Místku věděli,  že pokud chtějí pomýšlet na vítězství, musí podat nadstandardní výkon a vyrovnat se především s výborným podáním hostů na příjmu a naopak sami musí na servisu přitlačit. Soupiska hostů čítala opět takřka kompletní kádr se všemi oporami (Kubala, Plichta, Jambor, Dohnal, Seifert, Burrow a Hollý) a chyběl pouze blokař Srkal. Domácí stejně jako v prvních utkáních nemohli počítat s blokaři Čermákem, Peníškou a smečaři Šénem s Pavoučkem.

Do utkání vstoupili lépe hosté a přesně podle očekávání trápili domácí nejvíce servisem. Když k tomu přidali ještě dobrou obranu, stal se první set jednoznačnou kořistí hostů.

Hned od začátku druhé sady bylo vše jinak. K vynikajícímu výkonu se rozehrál především Indra, který byl v útoku takřka neomylný, a když k tomu ještě přidal razantní servis a dobrým výkon se připojili i ostatní spoluhráči, byla druhá sada v opačném gardu setu prvního jednoznačnou záležitostí domácích.

Domácí pokračovali ve výborném výkonu i v setu dalším a hosté se ocitli poprvé v sérii v krizi, jelikož nenašli na turnovskou hru žádnou protizbraň a stav byl rázem 2:1 na sety.

Čtvrtý set se již hosté vzpamatovali a hrál se vyrovnaný volejbal až do stavu 22:20, kdy přišel na podání americký smečař hostů Burrow a několika tvrdými a přesně umístěnými servisy dokázal vyrovnat a nakonec i překlopit stav na stranu hostů a srovnat poměr setů na 2:2.

V pátém setu šli do vedení první hosté (3:4) ale domácí odvážnou hrou okamžitě vyrovnali a začali skóre překlápět na svoji stranu (6:4, 9:6, 12:9). Hosté dokázali snížit na 12:11 a následně i na 14:13, ale úspěšný útok domácích znamenal zisk posledního bodu a tím i celého utkání. Výborně zaplněná hala tak mohla opět slavit výhru domácích a těšit se na další sobotní utkání.

Sestava:  Piskáček, Vencovský, Kroužek, Bäumelt, Syrůček, Starý (L–Kunc)

Střídali: Kovář, Bukovjan, Folprecht, Indra

1:3 (-12,-13,20,-20)

Do sobotního druhého utkání nastoupili hosté s odhodláním ukončit celou sérii a ranní čas jim zřetelně více vyhovoval než domácím, kteří do utkání nevstoupili vůbec dobře.

Hostující hráči do utkání vletěli jako uragán a stejně jako do pátečního zápasu vstoupili velmi agresivně především na podání, což dělalo turnovským smečařům opakovaně velké potíže a hned v úvodu přišel rozhodující trhák (1:8). Domácí se ze šoku vzpamatovávali jen velmi těžce a i přes několik střídání byla první sada jednoznačnou záležitostí hostů.

Obraz hry se bohužel nezměnil ani v setu druhém, jelikož turnovské trápení na přihrávce pokračovalo i v této sadě a naopak podání turnovských nečinilo hostům výraznější potíže. Velice rychle tak beskydští získali vedení 0:2 na sety a s akciemi turnovských to nevypadalo nijak valně.

Turnovští však nesložili zbraně a ve třetím setu zaveleli k útoku především díky opět výborně hrajícímu Indrovi, kterému se začalo dařit jak na podání, tak i v útočné činnosti. Hosté také přidali několik nepřesností především na útoku a rázem bylo sníženo na 1:2.

V úvodu čtvrté sady šli do vedení domácí (4:1), ale hosté okamžitě korigovali na 4:4 a následně šli do vedení 7:10. Domácím se podařilo vyrovnat na 12:12 ale beskydští šli hned do dalšího trháku (12:15). Tento náskok si udrželi až do koncovky a díky riskantní, ale nepřesné hře domácích ho v závěru ještě navýšili na konečných 20:25 a mohli tak slavit výhru a postup do prvoligového finále.

Sestava: Piskáček, Vencovský, Indra, Bäumelt, Syrůček, Starý (L–Kunc)

Střídali: Kroužek, Folprecht, Bukovjan, Kovář

Turnovským tak nezbývá, než se soustředit na boj o třetí pozici, ve kterém se utkají s MFF Praha. Souboj o bronz se uskuteční v sobotu 17. března v turnovské hale od 16.00.

Další výsledky semifinále:

MFF Praha – TJ Sokol Dobřichovice   0:3 (-21, -19, -16)  …… konečný stav série 3:0