Turnovští si v rámci druhé ligy přivezli z Netolic 3 body!

TJ NETOLICE 1892 – TJ Zikuda TURNOV

3:1, 1:3

V dalším utkání 2. volejbalové ligy zavítali turnovští volejbalisté v rámci 27. a 28. kola na horkou palubovku do jihočeských Netolic, aktuálně čtvrtého týmu tabulky, odkud si letos ještě moc týmů body neodvezlo. Po ztraceném prvním utkání dokázali turnovští hráči v odvetě zabrat a zvítězit, což je vzhledem k mnoha absencím klíčových hráčů výborný výsledek, který stále znamená 3.místo v tabulce. Turnovští odjeli kromě dlouhodobě zraněných Dolejšího a Konečného oslabeni také o nemocného Koláčného.

1.   zápas  3:1 (-20,21,22,23)

Sestava: Folprecht, Melich, Kovář, Charousek, Lukavec, Vacík (Libero – Vojta)

Střídali: Uhlárik, Hůlek, Maier

Trenéři: Šimůnek

Do prvního utkání vstoupili turnovští hráči po dlouhé cestě v ponuré hale s nízkým a tmavým stropem, což znamenalo velmi špatnou viditelnost dobrým výkonem a v celém průběhu prvního setu si udržovali drobný náskok, který dotáhli až k vítězství v této sadě. Domácí trenér reagoval několika změnami v sestavě, které jeho týmu pomohly a celkem jednoznačně domácí získali následující dva sety a ujali se vedení 2:1. Ve čtvrtém setu se ve vedení střídali oba soupeři, avšak v koncovce se turnovští hráči dokázali dostat do trháku 23:20, kdy však na podání přišel domácí nahrávač, který předvedl neskutečnou sérii dělových servisů, kdy zaznamenal 2 přímá esa a 3 nepřímé body, což znamenalo konec utkání. Minimálně bod byl na dosah, ale bohužel jsme se nedokázali vyrovnat s kvalitním servisem domácích.

2.zápas 1:3 (23,-17,-19,-24)
Sestava: Hůlek, Melich, Kovář, Charousek,  Lukavec, Vacík (Libero – Vojta)

Střídali: Uhlárik, Folprecht, Maier

Do druhého utkání nastoupili Turnováci s Hůlkem na nahrávce a po vyrovnaném průběhu prvního setu rozhodli domácí o svém vítězství až v napínavé koncovce. Od druhého setu však turnovští hráči výrazně zlepšili svou hru, čehož důsledkem byl celkem jednoznačně získaný 2. a 3. set. V podobném duchu se pokračovalo i v setu čtvrtém, kdy byli hostující hráči jednoznačně lepší a směřovali tak k vítězství. Komplikace hostům nastaly opět ve chvíli, kdy se na podání objevil domácí nahrávač a čtyřbodovou šňůrou dostal domácí do vedení 24:23. Setbol turnovští však odvrátili a následně při svém podání zápas ukončili.

V příštím kole přivítáme na domácí palubovce 23.2. pražský tým Spartak Modřany, který se nachází hned za Turnovem na 4. příčce tabulky.