Turnovské ženy se utkaly v lize na domácí půdě s Chabařovicem

První set byl z naší strany vlažný, resp. na nás byl znát velký stres, a tak pro nás byl spíše na rozkoukání. Do druhého jsme nastoupily odvážněji a hned v úvodu se dostaly do vedení. To jsme udržely až do koncovky, ve které se však soupeř nebezpečně rychle přibližoval a následně získal 25ku dříve než my. Třetí set byl vyrovnaný od začátku až do konce, avšak v koncovce nám chybělo trošku štěstí a nakonec jsme i tento set ztratily v nejtěsnějším možném výsledku 23:25.

Sestava: Plocová, Kovářová, Krupařová, Hejduková, Kabátová, Sztymonová, libero Klejchová, střídaly: Bubáková, Matějková, Svobodová, Vaníčková, Kroupová

Do druhého zápasu nastoupily oba týmy s obměněnou sestavou. První dva sety víceméně jasně získal soupeř. Ve třetím setu jsme soupeře od začátku trápily a držely vedení. Přibližně v polovině setu se nám ale přestalo dařit a už jsme na soupeře nenašly recept. I druhý zápas jsme tedy ztratily v poměru 0:3.

Sestava: Bubáková, Hejduková, Šírková, Kroupová, Vaníčková, Sztymonová, libero: Klejchová, střídaly: Plocová, Matějková, Svobodová, Kovářová, Kabátová

TJ Zikuda Turnov – Chabařovice 0:3 (-15, -22, -23), 0:3 (-17, -11, -19)

Ačkoliv by se mohlo podle celkového výsledku zdát, že měl zápas jasný průběh, rozhodně tomu tak nebylo. Myslím si, že byl k vidění opravdu pěkný volejbal, jak jsme divákům slibovaly, plný bojovných momentů a pěkně sehraných akcí. Bohužel nám v rozhodujících chvílích k zisku setu chybělo štěstí a více složených balónů. Kdybychom urvaly alespoň set a dostaly soupeře pod tlak, mohl by být výsledek jiný.