Turnovské ženy nestačily v lize na Červený Kostelec

V sobotu 12. října turnovské ženské áčko nastoupilo na domácí palubovce k dalším utkáním druhé ligy. Minulý víkend se jim při zahájení soutěže podařilo naplno bodovat. Tentokrát v Turnově domácí hráčky přivítaly družstvo Volejbalu Červený Kostelec.

V prvním utkání se domácí hráčky pokusily navázat na dobré výkony z předchozího vítězného vstupu do letošního ročníku druhé ligy. Červený Kostelec je ale tým, který spolu už hraje dlouho a je vynikající na příjmu, v poli, což jim usnadňuje potom následné útoky. Turnov v úvodní sadě bojoval, ale nedokázal si příjmem připravit útoky tak, aby mohl tvrdě zaútočit. Kostelec často odevzdané balóny s díky posbíral a dokázal následně potrestat a proměnit ve své body. Celý set si udržoval mírný náskok a zvítězil těsně 25:22. V druhém setu byl mezi výkony obou týmů už větší rozdíl. Zatímco Turnov si při každé rotaci dokázal připsat většinou jeden – dva body, tak Kostelec často udělal tří – čtyřbodovou sérii a brzy bylo o osudu druhé sady rozhodnuto. Ukazatel skóre se nakonec zastavil na stavu 25:14. Třetí sada byla velmi podobná. Turnov zkrátka dělal větší množství chyb a Kostelec si po setu 25:16 připsal zaslouženou výhru 3:0 na sety.

TJ Zikuda Turnov – Volejbal Červený Kostelec 0:3 (-22,-14,-16)

Sestava: C. Bitmanová, M. Maříková, M. Plocová, M. Kroupová, M. Maříková, P. Vaníčková, libera: E. Valová a E. Zakouřilová, střídaly: V. Hořínková, J. Krupařová a Z. Svobodová

Do druhého zápasu nastoupily domácí hráčky s odhodláním to Kostelci nedat zadarmo. Bylo potřeba snížit počet nevynucených chyb a přitvrdit na útoku. To se opravdu začalo dařit, začali jsme se více prosazovat středem. Kostelec si udržoval minimální náskok, v koncovce se podařilo srovnat na 21:21. V té si to méně chybující soupeř ale pohlídal a zvítězil 25:22. Vstup do druhého setu se domácím hráčkám opravdu nepovedl. Kostelec pevně držel otěže utkání a turnovské volejbalistky zejména na útoku dělaly jednu chybu za druhou. Set trval asi 20 minut a Kostelec vyhrál jednoznačně 25:12. V třetím setu byla hra opět vyrovnaná. Nikdo ze soupeřů se nevzdálil na více než jeden, dva body. Když ale Turnov mohl jít nahoru, tak se až příliš často zkazil servis či udělala nějaká další zbytečná chyba. I přes toto se ale set rozhodl až v úplném závěru, kdy podobně jako v první sadě Kostelec prokázal více klidu a sebevědomí a vyhrál 25:22 a tím i druhé utkání přes lepšící se výkon turnovských hráček opět 3:0 na sety.

TJ Zikuda Turnov – Volejbal Červený Kostelec 0:3 (-22,-12,-22)

Sestava: V. Hořínková, M. Kroupová, M. Maříková, P. Vaníčková, C. Bitmanová, M. Maříková, libero: E. Valová, střídaly: M. Plocová, J. Krupařová a E. Zakouřilová

Dnes jsme narazili na velmi kvalitního soupeře, který jednoduše udělal daleko méně chyb než my. Náš výkon nebyl volejbalovými dovednostmi příliš odlišný od minulého týdne, ale to co stačilo na Svitavy, zdaleka nestačilo na Kostelec. Jako tým jsme se dostali pod tlak a nedokázali jsme se s tím vyrovnat. Do budoucna potřebujeme hrát více zodpovědně, méně chybovat, pomoct si navzájem apod. Určitě je co zlepšovat. Nový tým se stále sehrává, vzájemně se poznáváme v nových herních situacích. I tyto dvě porážky jsou pro nás zkušeností a pokusíme se z nich poučit. Další možnost budeme mít hned za týden – v sobotu 19. října, kdy v jablonecké městské hale budeme hrát proti místní Bižuterii.