Turnovské volejbalové kadetky na mezinárodním turnaji

Ve dnech 27. až 29. prosince se v Praze konal již druhý ročník mezinárodního turnaje – Prague Volleyball Games. Tohoto turnaje se zúčastnily i turnovské volejbalové kadetky. Bohužel z převážně rodinných důvodů se nepodařilo jet do Prahy s kompletním kádrem, proto bylo družstvo doplněno několika spřátelenými hráčkami, které holky znají z letních volejbalových kempů.

V pátek turnaj začal už v 8 hodin ráno a Turnovačky se utkaly s Orionem Praha A. V prvním setu chvíli trvalo, než se turnovské volejbalistky dostaly do správného tempa a první set jednoznačně připadl soupeři. Po prostřídání sestavy v druhém setu absolutně dominoval Turnov. Tie-break byl velmi dobře rozehraný, ale okolo 10. bodu se Turnov zadrhl a několik chyb nasměrovalo vítězství na stranu Pražaček.

TJ Zikuda Turnov – Orion Praha A 1:2 (-17, 13, -11)

Po skoro sedmihodinovém čekání přišla velká výzva v podobě utkání s o kategorii mladším reprezentačním výběrem ČR. Turnovské hráčky se blýskly skvělými akcemi, které v klidu konkurovaly mladším reprezentantkám, ale snad větší nervozita přinesla až příliš mnoho chyb (podání, útok), které nakonec přiřkly konečný výsledek jasně reprezentačnímu družstvu.

TJ Zikuda Turnov – Reprezentace Česká republika 2005-2006 0:2 (-18, -14)

Po páteční části byl dojem z turnaje i předvedené hry spíše rozpačitý. Turnovské hráčky měly v sobotu před sebou ještě dva skupinové zápasy, které je mohly posunout až na druhé místo ve skupině a následného čtvrtfinále nebo i na místo poslední, které by je odsoudilo už jen k utkání o celkové předposlední místo.

Sobota tedy začala bojem o další bytí či nebytí. Proti Kralupům, které sice neuhrály ve svých utkáních ani set, ale předváděly velmi dobrý volejbal, začaly Turnovačky skvěle. Všechno fungovalo a do koncovky setu vstupoval Turnov s náskokem 21:16. Kralupy ale zatlačily na podání a dokázaly se dotáhnout. Turnov nakonec se štěstím uhrál nejtěsnější koncovku a zvítězil 27:25. V druhém setu byly ale na koni soupeřky a Turnov celý set nakonec je marně dotahoval (21:25 pro Kralupy). V závěrečném tie-breaku oba týmy bojovaly až do konce. Turnov i přes 3 nepřesná rozhodnutí rozhodčího dokázal vyhrát 16:14 a zajistit si postup do další části turnaje.

TJ Zikuda Turnov – Kralupy nad Vltavou 2:1 (25, -21, 14)

V posledním utkání ve skupině se Turnovačky utkaly se silným Tatranem Střešovice. Toto utkání bylo vrcholem celého turnaje, ve kterém turnovské kadetky podaly fantastický výkon. Celé utkání bylo velmi vyhecované, poznamenané i nejistými rozhodnutími mladé rozhodčí, někdy až šílenými reakcemi ze strany pražských rodičů apod. První set připadl i po špatném rozhodnutí Tatranu. To celý turnovský tým zdravě nabudilo a v druhém setu zkušený Tatran doslova přejel. V závěrečném ti-breaku se začalo vyrovnaně, ale pak přišlo pár chyb na straně Turnova a přes snahu bojovat až do konce nakonec v utkání zvítězil soupeř.

TJ Zikuda Turnov – Tatran Střešovice 1:2 (-23, 17, -8)

Turnov nakonec skončil ve skupině až na čtvrtém místě. Je nutné ale říct, že jejich skupina byla nejsilnější na celém turnaji. Za pokažený považujeme jen zápas s Orionem A, proti reprezentaci šlo uhrát více. Sobotní zápasy byly ale skvělé. V sobotu večer je tedy čekaly už jen zápasy ve skupině o celkové 13. až 16. místo. Tady turnovské kadetky jasně dominovaly a rozdílem několika tříd si připsaly tři jasná vítězství.

TJ Zikuda Turnov – VK Kostomlaty 2:0 (13, 6)

TJ Zikuda Turnov – Orion Praha B 2:0 (15, 15)

TJ Zikuda Turnov – Sokol Město Touškov 2:0 (15, 21)

Sestava: Sára Šebková, Andrea Richterová, Kateřina Stará, Tereza Stará, Karolína Šedová, Magdaléna Hrochová, Denisa Franzová, Nikola Karlová, Vanesa Volková (všechny TJ Turnov), Kristýna Vernerová, Pavlína Jebousková (obě Sokol Česká Třebová), Natali Gerčáková (Hronov) a Aneta Mlynářová (Polička)

Celkové 13. místo v turnaji může znít jako zklamání. Vzhledem ale k velmi těžké skupině ho musíme brát. Celkový dojem z předvedené hry je ale výborný, holky chvílemi předváděly bojovný volejbal jako snad ještě nikdy. Těší je, že si i zahrály s kamarádkami, se kterými se příště uvidí už zase jako se soupeřkami v ligových či pohárových utkáních. Jako poslední letošní akci turnaj hodnotíme kladně a všem našim fanouškům přejeme klidný zbytek roku a hlavně hodně štěstí a zdraví do nového roku 2020.