Turnovské volejbalistky zahajují ligu 2 výhrami

A-družstvo turnovských žen vstoupilo v sobotu 6. 10. do své druhé druholigové sezóny. Po konci minulého ročníku byly ženy rozděleny na A a B-tým. B-tým bude hrát krajský přebor I. třídy. A-družstvo bylo doplněno novou krví. Do Turnova se vrátila Eliška Valová (libero) a nově přišly nahrávačka Viola Hořínková, blokařka Markéta Minaříková a smečařky Míša Kroupová a Coletta Bitmanová. Po dobře odtrénované přípravě a testovací premiéře v Českém poháru nyní přivítaly domácí hráčky k prvním mistrovským utkáním družstvo TJ Svitavy.

V úvodním utkání byl k vidění bojovný volejbal, který bavil všechny přítomné. Turnov sice celý první set dotahoval mírný náskok soupeře, ale úplný závěr patřil domácím hráčkám, které získaly úvodní sadu 26:24. I druhý set byl velmi vyrovnaný (3:1, 4:6, 5:7, 6:9, 11:10, 14:14). V závěru ale dokázaly Turnovačky odskočit a získat druhý set 25:19. Stejně vyrovnaný volejbal pokračoval i v setu třetím, obě družstva bojovala o každý míč. Rozhodlo se až v úplném závěru, kdy za stavu 23:23 byly šťastnější hostující hráčky a vítězstvím 25:23 snížily na 1:2. Čtvrtý set byl zpočátku opět vyrovnaný (5:6, 9:9, 13:13). V druhé polovině setu Turnov výrazně bodově odskočil a nakonec vyhrál 25:21, čímž ukončil celé utkání vítězstvím 3:1 na sety.

TJ Zikuda Turnov A – TJ Svitavy 3:1 (24, 19, -23, 21)

Sestava: M. Plocová, M. Kroupová, M. Maříková, P. Vaníčková, C. Bitmanová, M. Maříková, libera: E. Valová a E. Zakouřilová, střídaly: V. Hořínková a Z. Svobodová

Do druhého utkání nastoupil Turnov s mírně pozměněnou sestavou. Turnov v úvodním setu navázal na dobrý výkon z dopoledního utkání a poměrně pohodlně (4:2, 9:6, 14:8, 17:9, 19:11, 23:12) dokráčel k vítězství 25:18. Druhý set byl opět vyrovnaný, ale za stavu 13:15 přišla na podání svitavská hráčka a celý set už dopodávala (25:13 pro Svitavy). Naštěstí domácí hráčky se nenechaly vykolejit a na palubovce byl k vidění opět vyrovnaný volejbal. V koncovce byly Turnovačky silnější a získaly třetí set poměrem 25:22. Ani ve čtvrtém setu žádné družstvo nedominovalo. Všichni opět očekávali vyrovnanou koncovku. Za stavu 20:21 se ale zranila svitavská hráčka, a protože Svitavy neměly nikoho na vystřídání, tak hostující družstvo bylo prohlášeno za neúplné. Tím Turnov získal čtvrtý set poměrem 25:21 a celé utkání vyhrál 3:1 na sety.

TJ Zikuda Turnov A – TJ Svitavy 3:1 (18, -13, 22, 21)

Sestava: V. Hořínková, M. Kroupová, M. Maříková, P. Vaníčková, C. Bitmanová, M. Maříková, libero: E. Valová, střídaly: M. Plocová, Z. Svobodová a E. Zakouřilová

Jsme moc rádi, že jsme vstup do letošního ročníku proměnili hned ve dvě výhry a plný bodový zisk. Byli jsme i spokojení s bojovným projevem našeho týmu. Věříme, že se výkon líbil i celé řadě našich fanoušků a budeme moc rádi, když nám zachovají přízeň a přijdou nás podpořit i v dalších utkáních! Ta sehrajeme na domácí palubovce v sobotu 12. října proti Volejbalu Červený Kostelec. První utkání začne cca v 11 hodin, resp. po skončení předchozího utkání KP2 žen (Turnov C – Rokytnice).