Turnovské volejbalistky urvaly cennou výhru v Červeném Kostelci

V sobotu 18. 1. vyjely turnovské ligové volejbalistky do Červeného Kostelce, aby se zde utkaly s vedoucím celkem ligové tabulky. Ve všech předchozích ligových i pohárových utkáních se Turnovačkám nikdy nepodařilo zvítězit. To se tentokrát změnilo. Turnov si domů pod vedením trenéra Honzy Mlejnka přivezl jedno velmi cenné vítězství!

V prvním setu dopoledního utkání byl k vidění vyrovnaný volejbal. Obě družstva se přetahovala o každý míč. Do koncovky šel s minimálním náskokem Turnov (21:19). Kostelec ale dokázal zabrat a nakonec vyhrál 25:22. Druhý set byl velmi vyrovnaný až do stavu 14:13. Pak ale přišla na podání M. Maříková a za podpory celého týmu dokázaly Turnovačky odskočit na 22:13. To už byl luxusní náskok a Turnov vyhrál druhou sadu 25:15. To Kostelačky nažhavilo a v třetím setu přidaly na koncentraci a od začátku si udržovaly několikabodový náskok až do samého závěru. Po vítězství 25:21 se domácí hráčky ujaly vedení 2:1. První polovinu čtvrté sady držel mírné vedení Kostelec, v půlce setu se stav otočil a mírné vedení přebral Turnov. Koncovka byla velmi bojovná, vypjatá, plná emocí. Turnov nakonec vyhrál po boji 25:23. Boj se po bouřlivé oslavě téměř strhl i mimo hřiště, když  se do sebe téměř pustili i oba trenéři. Do závěrečného tie-breaku rozhodně nešly oba týmy nenažhavené. Tento stav nakonec vyhovoval více Turnovačkám, které zabojovaly o po výhře 15:9 slavily velmi cenné vítězství 3:2 a 2 důležité body do ligové tabulky.

Volejbal Červený Kostelec – TJ Zikuda Turnov A 2:3 (22,-15,21,-23,-9)

Sestava: V. Hořínková, C. Bitmanová, M. Maříková, P. Vaníčková, M. Kroupová, M. Minaříková, libero E. Valová

V druhém utkání si lídr tabulky už dal pozor. V této sezóně se opakoval pro Kostelačky už poněkolikáté podobný scénář. První utkání prohrály proti papírově slabšímu celku 2:3, v druhém pak zabraly a jasně zvítězily. Bohužel tomu bylo tak i v odpoledním utkání. Rozhodujícím momentem byl asi koncovka prvního setu. Turnov ještě po bojovném výkonu srovnal na 23:23, ale vítězství 25:23 bral nakonec Kostelec. V druhém setu přišla turnovská krize a už i snad fyzická únava z předchozího průběhu. Turnov totiž kvůli ve zkouškovém období zvýšeným studijním povinnostem byl oslaben o několik hráček a měl v podstatě možnost střídání jen na postu nahrávačky. Druhou sadu tedy jasně vyhrál Kostelec v poměru 25:16. V třetím setu se Turnov rozhodně nevzdal a bojoval dál. Přetahovaná o každý bod to byla až do stavu 15:17. Pak ale domácí hráčky přidaly a po výhře 25:20 v závěrečné sadě braly celkové vítězství 3:0.

Volejbal Červený Kostelec – TJ Zikuda Turnov A 3:0 (23,16,20)

Sestava: M. Plocová, M. Kroupová, M. Maříková, P. Vaníčková, C. Bitmanová, M. Minaříková, libero E. Valová

Vítězství z Kostelce a dva body do tabulky jsou pro nás nečekané, ale rozhodně zasloužené. V krátké době to je už podruhé, co jsme dokázaly otočit nepříznivý průběh utkání a nakonec urvat cenné vítězství. Obrovské díky patří celému týmu! Už nyní se těšíme na dalšího soupeře. Tím bude Jablonec nad Nisou, proti kterému se představíme na domácí palubovce již příští sobotu 25. 1. Ranní utkání začíná už v 9 hodin. Odpolední pak po skončení ligového utkání kadetek (cca v 13 hodin). Budeme moc rádi, když přijdete turnovské ženy a kadetky podpořit!

1   Červený Kostelec 22 14 1 4 3 55:26 1852:1617 48
2   Chabařovice 22 14 0 4 4 52:28 1849:1632 46
3   Děčín-Rumburk 22 10 7 1 4 55:34 1982:1827 45
4   Jablonec n. N. 22 11 2 4 5 48:36 1871:1782 41
5   Česká Třebová 22 10 2 2 8 43:38 1830:1740 36
6   Liberec 22 10 1 1 10 41:39 1725:1759 33
7   Svitavy 22 8 3 2 9 42:42 1799:1815 32
8   Turnov 22 6 5 0 11 35:47 1748:1811 28