Turnovské volejbalistky otočily zápas ve Svitavech

V sobotu 11. 1. vstoupily turnovské ligové volejbalistky do druhé, odvetné části 2. volejbalové ligy. K prvním novoročním utkáním vyjely na palubovku Svitav. S tímto soupeřem dokázal Turnov při zahajovacích utkáních letošního ligového ročníku na domácí palubovce naplno bodovat, když zvítězil dvakrát 3:1. Svitavy se v dalším průběhu soutěže velmi zvedly a dokázaly uhrát zajímavé výsledky. Nyní turnovské volejbalistky tedy čekaly těžké odvety na jejich palubovce.

První sada ranního utkání začala poměrně vyrovnaně. Velmi záhy ale soupeř ukázal větší nasazení, když do všeho šly svitavské hráčky naplno. Turnov se nedokázal dostat do správného tempa a největší problémy měl s prosazením se na útoku. Když se k tomu přidalo ještě pár nepovedených příjmů, tak náskok soupeřek pomalu rostl a Turnov musel jen dotahovat. V závěru setu se Turnovačkám sice zlepšil útok, ale na zvrat v úvodním setu to nestačilo a byla z toho prohra 20:25. V druhém setu Turnov lépe nastoupil a vybudoval si mírný náskok 10:6. Svitavy ale dokázaly otočit v jednom postavení na 10:12. Tímto momentem domácí hráčky vzaly Turnovu vítr z plachet a hra se vrátila do starých kolejí. Přes snahu Turnovaček si soupeř udržoval mírný náskok a dokázal i druhý set vyhrát opět 25:20. Nejvíce vyrovnaná hra byla k vidění ve třetím setu. Turnov bojoval a nechtěl odevzdat utkání, do samé koncovky dokonce vstoupil s vedením 21:20, ale poté přišla velká chyba na útoku, hned nato obdržené eso. První mečbol dokázal Turnov ještě odvrátit a srovnat na 24:24. Další šanci ale Svitavy už nepropásly a po setu 26:24 vyhrály celé utkání 3:0 na sety.

TJ Svitavy – TJ Zikuda Turnov A 3:0 (20, 20, 24)

Sestava: V. Hořínková (v utkání celkem 0 bodů – 0 útok/0 blok/0 es), J. Krupařová (7 bodů – 4/1/2), M. Maříková (7 bodů – 3/4/0), Z. Svobodová (1 bod – 0/0/1), C. Bitmanová (2 body – 2/0/0), M. Minaříková (10 bodů – 7/2/1), libero E. Valová, střídaly: M. Kroupová (12 bodů – 12/0/0), P. Vaníčková (0 bodů – 0/0/0), M. Plocová (0 bodů – 0/0/0)

Před druhým utkáním se pokoušel Turnov vymyslet, jak hlavně ubránit doposavad velmi úspěšný svitavský útok z hlavního kůlu. V první setu hra byla vyrovnaná a obě družstva se prala až do samého závěru. Svitavy nakonec vyhrály těsně 25:23. V druhém setu bylo na hřišti pouze jedno družstvo v bojovné náladě. Bohužel to byly Svitavy, které skleslý a chvílemi až odevzdaný Turnov přehrály jasně 25:17. Stejný projev měl Turnov i v třetí sadě. Svitavy vedly už 15:6 a nadšeným výkonem jednoznačně kráčely k vítězství. Turnov v tu chvíli jakoby se smířil s danou realitou a začal hrát uvolněně. Začalo se dařit na podání a každá hráčka dokázala udělat za podpory celého týmu několikabodovou sérii. Když se k tomu přidal i úspěšný příjem a schopnost ztrátovat soupeře hned napoprvé, tak se najednou začal soupeřův náskok výrazně krátit. Turnov se dokázal dostat do bojovné nálady, Svitavy najednou byly tišší a tišší. V úplném závěru si Turnov pomohl i taktickou změnou obrany hlavního kůlu. Když se všechno toto sečte, tak z toho byl zázračně otočený set a výhra 25:22. Toto vybojované vítězství třetího setu bylo pro turnovské volejbalistky živou vodou. Úspěšná obrana na síti podpořená výrazně zlepšeným útokem přinesla v euforii hrajícímu Turnovu výhru i ve čtvrtém setu, tentokrát 25:19. Šlo se do závěrečného tie-breaku, kde Turnov pokračoval ve skvělé hře. Změna stran proběhla, když Turnov vedl 8:3. V závěru sice Svitavy mocně dotahovaly, ale Turnov si už výhru nenechal vzít a po vítězství 15:12 zaslouženě slavil snad jedno z nejcennějších vítězství v celé sezóně.

TJ Svitavy – TJ Zikuda Turnov A 2:3 (23, 17, -22, -19, -12)

Sestava: V. Hořínková (v utkání celkem 1 bod – 1 útok/0 blok/0 es), C. Bitmanová (18 bodů – 18/0/0), M. Maříková (11 bodů – 4/3/4), M. Kroupová (16 bodů – 14/1/1), J. Krupařová (19 bodů – 17/2/0), M. Minaříková (12 bodů – 11/0/1), libero E. Valová, střídaly: P. Vaníčková (0 bodů – 0/0/0) a M. Plocová (0 bodů – 0/0/0)

Po špatném průběhu prvního utkání a i záčátku druhého zápasu si nesmírně vážíme tohoto až zmrtvýchvstání a získané vítězství a 2 body bereme jako úspěch. Další utkání sehrajeme za týden 18. 1. na palubovce vedoucího Červeného Kostelce. Na domácí palubovce se představíme opět v sobotu 25. 1., tentokrát proti Jablonci nad Nisou. Tímto bychom chtěli pozvat naše fanoušky, přijďte nás prosím podpořit!