Turnovské volejbalistky nestačily na Chabařovice

Po třech výhrách v řadě zavítaly turnovské volejbalisty v sobotu 30. listopadu na palubovku severočeských Chabařovic. Oba soupeře před utkáním dělil minimální bodový rozdíl v druholigové tabulce. Obě družstva tedy od utkání čekala napínavé bitvy. Opak byl ale pravdou. Domácí Chabařovice v obou zápasech jasně dominovaly a připsaly si dvě vítězství 3:0.

Začátek prvního utkání nebyl pro hostující hráčky dobrý. Dříve než „vysedly z auta,“ tak už prohrávaly 0:10. Teprve potom se pomalu dostávaly do zápasu a hra se začala vyrovnávat. Přispěly k tomu dobré série na podání. Kdo by na začátku setu čekal, že se tato sada bude rozhodovat až v koncovce? Turnov dokázal snížit vedení soupeře až na 20:21. Všechny hráčky byly připravené se porvat o vítězství, ale pak se nevybrala jedna zalívka a po několika zbrklých chybách byl rychle konec (21:25). V druhém setu byla hra na první pohled vyrovnaná, ale Chabařovice dokázaly v bodových minisériích udělat vždy o nějaký ten bodík navíc (2:6, 7:7, 7:10, 13:13, 14:17, 17:20). V koncovce se ale ukázala zkušenost soupeřek a Chabařovice až příliš snadno vyhrávají druhý set 25:19. Obraz třetího setu byl velmi podobný. Turnov stále dotahoval mírnou ztrátu, ale nikdy nedokázal bodově odskočit a jít do vedení (4:5, 7:11, 11:17, 17:17, 19:19). V koncovce dostaly turnovské hráčky tři esa, což přineslo dostatečný klid domácím hráčkám, které vyhrály 25:22 a zaslouženě si připsaly výhru 3:0.

TJ Zikuda Turnov A – TJ Slovan Chabařovice 0:3 (-21, -19, -22)

Sestava: V. Hořínková (v utkání celkem 3 body – 0 útok/0 blok/3 esa), M. Kroupová (2 body – 1/0/1), M. Maříková (9 bodů – 3/2/4), P. Vaníčková (0 bodů – 0/0/0), J. Krupařová (18 bodů – 16/1/1), M. Minaříková (8 bodů – 7/0/1), libero E. Valová, střídala: C. Bitmanová (9 bodů – 9/0/0)

Do druhého utkání Turnov chtěl vstoupit více koncentrovaně, ale nepovedlo se to a velmi rychle prohrával 1:9. Poté se to vyvíjelo až do konce velmi podobně. Turnov bušil do soupeře poměrně dobrým útokem, ale ty byly díky skvostné obraně chabařovických hráček docela bezzubé. Když pak domácí hráčky dokázaly po dobrých nahrávkách proměňovat své útočné šance, tak zápas byl jednoznačnou záležitostí a Chabařovice opět zaslouženě zvítězily 3:0.

TJ Zikuda Turnov A – TJ Slovan Chabařovice 0:3 (-12, -10, -21)

Sestava: M. Minaříková (v utkání celkem 6 bodů – 3 útok/2 blok/1 eso), M. Plocová (0 bodů – 0/0/0), M. Kroupová (5 bodů – 5/0/0), M. Maříková (6 bodů – 4/2/0), P. Vaníčková (0 bodů – 0/0/0), J. Krupařová (3 body – 3/0/0), libera E. Zakouřilová a E. Valová, střídala: C. Bitmanová (4 body – 4/0/0) a V. Hořínková (0 bodů – 0/0/0)

Dneska jsme nečekaně narazili na soupeře, který nás kvalitou své hry dokonale zaskočil. Prezentoval se z našeho pohledu snad nejlepším výkonem z dosavadních soupeřů. Ani jednou v zápase jsme se nedokázali dostat do delší série, která by přinesla potřebnou euforii a dnes tak chybějící pozitivní emoce, které by znamenaly i lepší výsledek. Nedá se říct, že bychom hrály jako tým úplně špatně, ale soupeř nás svou dnešní kvalitou doslova zdeptal. Nezbývá mu než gratulovat k hezkému výkonu a zaslouženým výhrám a koukat se dopředu na další utkání.

V sobotu 7. 12. na domácí palubovce přivítáme tým z druhého místa naší ligové skupiny – družstvo Děčína-Rumburku. První utkání začíná v 9 hodin. Druhé pak po ukončení utkání ligových kadetek (cca v 13 hodin). Zveme všechny fanoušky, přijďte nás podpořit, rádi vás uvidíme!

1   Červený Kostelec 14 11 0 1 2 36:12 1144:944 34
2   Děčín-Rumburk 14 9 3 0 2 38:16 1257:1063 33
3   Česká Třebová 16 8 2 1 5 33:25 1313:1229 29
4   Jablonec n. N. 14 8 1 2 3 32:20 1170:1122 28
5   Chabařovice 14 8 0 3 3 31:20 1160:1040 27
6   Svitavy 14 4 2 0 8 23:31 1145:1203 16
7   Turnov 14 4 2 0 8 19:30 1015:1090 16
8   Liberec 14 5 0 1 8 22:29 1073:1163 16