Turnovské volejbalistky jednou poráží Děčín-Rumburk

V sobotu 7. 12. se v turnovské sportovní hale utkaly turnovské ligové ženy s družstvem Děčína-Rumburku, které patří mezi týmy z absolutní špičky druholigové tabulky. Domácí hráčky dokázaly v prvním utkání zvítězit v dramatickém tie-breaku a i v druhém utkání, ze kterého sice vyšly bodově naprázdno, předvedly velmi solidní výkon.

V úvodním setu ranního utkání začaly domácí hráčky několika skvělými zákroky v poli, které byly následované stejně dobrým útokem. To nastavilo domácí tým do bojovného módu a hned od začátku byla na hřišti k vidění vyrovnaná bitva o každý míč (3:3, 5:5, 7:7. 9:9). Poté ale turnovské hráčky přitlačily na servisu a dokázaly soupeři dokonale odskočit (13:11, 19:12). Tento solidní náskok přinesl potřebný klid a Turnov zvítězil zaslouženě 25:12. V druhém setu se začalo opět velmi vyrovnaně (3:3, 6:6, 8:8). Pak Turnovačky díky sérii na podání odskočily na 13:8, ale poté polevily na útoku a nechaly Děčín přiblížit na 14:13. Pořád ale velmi dobře fungovala obrana v poli, což umožnilo velmi úspěšně táhnout útok přes středové hráčky (22:18). V závěru setu si to Turnov už pohlídal a vyhrál druhý set 25:21. Třetí set začal úplně stejně jako oba předchozí – velmi vyrovnanou hrou (4:4, 7:7). Poté ale dramaticky klesla úspěšnost turnovských útoků a soupeř odskočil do mírného náskoku (7:11, 10:15, 13:16). Turnov se ještě zvedl a srovnal na 18:18. Pak se ale opakovala bezmoc na útoku a třetí set v koncovce získal snadno Děčín (25:18). Ve čtvrtém setu Turnov začal výborně a postupně vedl až 11:5. Poté se ale opakovaly problémy s útokem a bylo srovnáno už na stavu 13:13. Pak se oba týmy přetahovaly o každý bod 14:14, 16:16, 18:18, 20:20, …24:24). V úplném konci setu se štěstěna přiklonila na stranu hostujících hráček, které po vítězství 26:24 srovnaly na 2:2. Závěrečný tie-break byl nejvyrovnanější ze všech setů. Nikdo ze soupeřů neodskočil na více než bod, dva, soupěř vždy srovnal. Bylo jasné, že zvítezí tým, který udrží nervy a zůstane koncentrovaný do samého závěru. Tím šťastnějším týmem byl nakonec domácí Turnov, který proměnil svůj třetí mečbol, a zastavil ukazatel skóre na konečném stavu 17:15, čímž si za celkovou výhru 3:2 připsal velmi cenné 2 body do ligové tabulky.

TJ Zikuda Turnov A – Děčín-Rumburk 3:2 (13, 21, -18, -24, 15)

Sestava: M. Minaříková (v utkání celkem 14 bodů – 12 útok/2 blok/0 eso), V. Hořínková (2 body – 2/0/0), C. Bitmanová (15 bodů – 12/1/2), M. Kroupová (7 bodů – 5/2/0), P. Vaníčková (9 bodů – 5/1/3), J. Krupařová (27 bodů – 19/2/6), libera E. Zakouřilová a E. Valová, střídaly: J. Matějková (2 body – 1/0/1) a M. Plocová (1 bod – 0/0/1)

Projev domácích na začátku druhého utkání byl po pětisetové ranní bitvě velmi unavený. Po time-outu se to zlepšilo a oba týmy se postupně dostávaly do většího tempa. Hra byla vyrovnaná (6:6, 14:14, 16:16). Pak se Turnov dostal díky zlepšenému útoku do mírného náskoku a dokonce sahal už po vítězství v první sadě (24:22). Za tohoto nadějného stavu ale dvakrát zcela zbytečně kazí podání a vracejí hosty do hry. Děčín tuto nabídku neodmítl a vyhrál 28:26. V druhém setu byl opět k vidění vyrovnaný volejbal, který se rozhodoval až v úplně koncovce. Za stavu 22:23 ale velmi sporný míč přiřkl rozhodčí za protestu celé haly soupeři, který následující rozehrou ukončil celý set a vyhrál 25:23. Třetí set byl plný emocí, následovaly další sporné výroky, padaly trestné karty jak v mariáši. Turnovské hráčky se ale dokázaly v této bouřlivé atmosféře vybičovat a bezchybným výkonem urvaly čtvrtý set pro sebe a vyhrály 25:21. Ve stejném duchu se pokračovalo i ve čtvrtém setu. Děčín si ale postupně budoval mírný náskok. Za stavu 11:16 si podvrtla kotník jedna z domácích středových hráček. Turnov se ale dokázal semknout a otáčí průběžný stav (21:19). V dramatické koncovce ale přichází několik chyb v poli a Děčín nakonec vyhrává 25:22 a tím i celé utkání 3:1 na sety.

TJ Zikuda Turnov A – Děčín-Rumburk 1:3 (-26, -22, 21, -22)

Sestava: M. Minaříková (v utkání celkem 9 bodů – 9 útok/0 blok/0 eso), M. Plocová (0 bodů – 0/0/0), J. Krupařová (21 bodů – 19/0/2), M. Kroupová (8 bodů – 5/2/1), P. Vaníčková (7 bodů – 3/1/3), C. Bitmanová (27 bodů – 26/1/0), libero E. E. Valová, střídaly: V. Hořínková (2 body – 1/1/0) a E. Zakouřilová (0 bodů – 0/0/0)

V tomto dvojutkání předvedl Turnov velmi dobrý výkon. Dva body jsou do celkové tabulky velmi cenné, ale z utkání šlo vydolovat určitě bodů i více. Každopádně další ligové výhry si vážíme a holkám za předvedené výkony děkujeme!

Příští sobotu 14. 12. zavítají turnovské volejbalistky na palubovku Žižkova B, poté bude následovat vánoční pauza a v lednu začnou odvetná utkání.