Turnovské volejbalistky dvakrát poráží Mladou Boleslav

V sobotu 16. listopadu turnovské ženské áčko hrálo po týdnu opět na domácí palubovce a přivítalo v tu chvíli poslední tým tabulky – celek Malibu Mladá Boleslav. V ranním utkání byl průběh jednoznačný a domácí hráčky Mladou Boleslav doslova přejely. V druhém utkání se očekávaný hladký průběh nekonal. Mladá Boleslav se dostala do zápasu a vedla už 2:0 na sety. Turnov ale utkání nevzdal, zabojoval a nakonec slavil zaslouženě i druhou výhru.

Do prvního utkání nastoupil Turnov skvěle. Nahrávačka V. Hořínková zaznamenala hned v úvodu dvě esa a odstartovala koncert domácích hráček. Bodovým lídrem v úvodní sadě byla bezesporu univerzálka P. Vaníčková, která sama zaznamenala 8 bodů. Na útoku vynikaly i smečařka J. Krupařová a blokařka M. Minaříková. V poli a na příjmu odváděly skvěle svou práci druhá smečařka C. Bitmanová a obě libera E. Valová a E. Zakouřilová. Turnov zkrátka svého soupeře nepustil k ničemu a zvítězil 25:13. V druhém setu kvalita hry Turnovaček vůbec neklesla. Bodově nadále excelovala P. Vaníčková (6 bodů) a navíc se kromě i dalších přidala i blokařka M. Maříková (3 esa a další 3 body na útoku a bloku). Druhý set skončil opět velkým rozdílem a Turnov zvítězil 25:14. Ve třetím setu dál nahrávačka V. Hořínková vyzývala svými nahrávkami své útočnice k dalším a dalším bodům – nejvíce se dařilo J. Krupařové a M. Minaříkové. Když pak M. Maříková opět přidala úspěšnou sérii na podání, tak z toho bylo vítězství i ve třetím setu 25:17 a velmi rychlá celková výhra 3:0 na sety.

TJ Zikuda Turnov A – Malibu Mladá Boleslav 3:0 (13, 14, 17)

Sestava: V. Hořínková (v utkání celkem 4 body – 0 útok/0 blok/4 esa), C. Bitmanová (3 body – 3/0/0), M. Maříková (10 bodů – 3/1/6), P. Vaníčková (15 bodů – 8/3/4), J. Krupařová (10 bodů – 9/0/1), M. Minaříková (8 bodů – 7/0/1), libera E. Valová a E. Zakouřilová, střídala: Z. Svobodová

Kdo očekával hladký průběh i v druhém utkání, tak se hluboce mýlil. Turnov nedokázal v prvním setu bodově výrazně odskočit a nechal Boleslav rozehrát. Ta začala hrát ve velké euforii a domácí hráčky se nedokázaly prosadit v klíčových momentech na útoku. Turnov udělal mnoho nevynucených chyb a narážel na dobrou boleslavskou obranu v poli. Výrazně bodově se za Turnov prosadily jen smečařka M. Kroupová (6 bodů) a blokařka M. Minaříková (5 bodů).  Mladá Boleslav si ale stále udržovala náskok a vyhrála úvodní sadu 25:22. V druhém setu se domácí hráčky chtěly vrátit k dobrému výkonu z prvního utkání, začalo se více dařit na útoku, ale srážely je chyby na podání (celkem 6 chyb). Boleslav i nadále cítila šanci a dávalo to dost hlasitě najevo. Turnovačky hrály v jakémsi útlumu a prohrály druhý set poměrem 20:25. Před třetí sadou si domácí hráčky řekly, že to nevzdají a zkusí prodat své volejbalové kvality a vrátit se do vítězné nálady. Hra Turnovaček se opravdu změnila. Hlavní charakteristikou byla zodpovědnost. Za celý třetí set neudělaly domácí hráčky ani jednu chybu na útoku či podání. Po velmi dobrém kolektivním výkonu vyhrál Turnov třetí set 25:16. Tato změna hry jednoznačně rozdala karty i do čtvrtého setu. Všechny hráčky pokračovaly v dobrém výkonu a opět zvítězily 25:16. Mladá Boleslav musela být tímto průběhem zaskočena. I tie-break byl jednoznačnou záležitostí. Turnov vyhrál 15:5 a po dokonalém obratu zvítězil i v druhém utkání, tentokrát 3:2 na sety.

TJ Zikuda Turnov A – Malibu Mladá Boleslav 3:2 (-22,-20,16,16,5)

Sestava: V. Hořínková (v utkání celkem 1 bod – 0 útok/0 blok/1 eso), M. Kroupová (10 bodů – 10/0/0), M. Maříková (12 bodů – 7/1/4), P. Vaníčková (11 bodů – 5/3/3), J. Krupařová (14 bodů – 11/0/4), M. Minaříková (17 bodů – 13/1/3), libera E. Zakouřilová a E. Valová, střídala: Z. Svobodová (1 bod – 1/0/0) a C. Bitmanová (8 bodů – 7/0/1)

Do dnešních utkání jsme si šli pro dvě vítězství. V prvním zápase jsme byli jednoznačně lepší a zaslouženě získali 3 body. V druhém zápase jsme si to na začátku dost zkomplikovali, ale dokázali jsme zápas otočit a nakonec vyhrát. Sice to nebylo vítězství za 3 body, ale vážíme se ho možná ještě více než v prvním případě, protože tým ukázal vnitřní sílu a utkání i přes nepříznivý průběh zvládl.

Příští víkend mají turnovské ligové ženy volno. V sobotu 30. 11. Zavítají na palubovku Chabařovic. Na domácí palubovce se představí opět až 7. 12., kdy přivítají lídra své ligové skupiny – družstvo Děčína-Rumburku. První utkání začíná v 9 hodin. Druhé pak po ukončení utkání ligových kadetek (cca v 13 hodin). Zveme všechny fanoušky, přijďte nás podpořit, rádi vás uvidíme!

1   Děčín-Rumburk 12 8 3 0 1 34:12 1073:871 30
2   Červený Kostelec 12 9 0 1 2 30:12 994:840 28
3   Jablonec n. N. 12 7 1 2 2 29:17 1032:985 25
4   Chabařovice 12 6 0 3 3 25:20 1010:935 21
5   Česká Třebová 12 4 2 1 5 21:23 963:969 17
6   Svitavy 12 4 2 0 6 22:25 1009:1026 16
7   Turnov 12 4 2 0 6 19:24 910:940 16
8   Liberec 12 4 0 1 7 19:26 936:1025 13