Turnovské kadetky porážejí v lize dvakrát Červený Kostelec

V sobotu 7. 12. přivítaly turnovské volejbalové kadetky v rámci dalšího kola první ligy soupeře z Červeného Kostelce. Ve dvou utkáních prokázaly domácí hráčky výkonnostní rozdíl a zaslouženě zvítězily dvakrát 3:0.

Po sérii porážek si domácí hráčky na tohoto soupeře věřily, protože ho dokázaly dvakrát porazit i v úvodních utkáních v Červeném Kostelci.  Turnov ale nechtěl nechat nic náhodě, proto do prvního utkání domácí hráčky nastoupily v nejsilnější možné sestavě. Výkonnostní rozdíl byl na hřišti více než jasný. Domácí hráčky si po dobrém výkonu připsaly první výhru 3:0. V druhém utkání se začalo podobně, ale domácí trenéři chtěli dát šanci i dalším hráčkám z lavičky. Dva sety byly poměrně hladké. Ve třetím setu, kdy změny v sestavě byly největší, se hostující hráčky z Červeného Kostelce více rozehrály a část setu i udržovaly vedení. Turnov ale dokázal zabrat a set nakonec otočit a připsat si další důležitou výhru 3:0.

Dnešní vítězství by se mohla řadit do kategorie povinných, ale ve sportu to ne vždy platí, proto si jich i přes poměrně jednoznačný a kontrolovaný průběh vážíme. Holky už potřebovaly vyhrát a být odměněny za úsilí v tréninku. Díky patří celému týmu!

TJ Zikuda Turnov – Volejbal Červený Kostelec 3:0 (11, 13, 17)

TJ Zikuda Turnov – Volejbal Červený Kostelec 3:0 (19, 10, 24)

Sestava: S. Šebková, A. Richterová, K. Stará, T. Stará, A. Václavů, N. Karlová, M. Hrochová, D. Franzová, V. Volková, K. Šedová

1   Hradec Králové 14 11 0 1 2 36:13 1146:928 34
2   Kolín 16 9 2 2 3 38:21 1305:1149 33
3   Meteor 16 6 3 4 3 35:29 1360:1301 28
4   Hronov 14 6 4 1 3 35:20 1225:1089 27
5   Turnov 16 3 2 2 9 22:37 1195:1278 15