Turnovské kadetky nestačily na Hradec Králové

V sobotu 18. 1. zavítaly turnovské volejbalové kadetky v rámci dalšího kola první ligy na palubovku vedoucí Slavie Hradec Králové. V obou utkáních byl nakonec lepší Hradec a po dvou výhrách si upevnil vedení v tabulce.

V prvním utkání začal Turnov velmi špatně, když prohrával už 1:10. Postupně se ale začaly Turnovačky otrkávat a prosazovaly se zejména díky velmi kvalitnímu útoku z kůlů a také dobrému servisu. Přes zlepšenou hru ale velkou ztrátu nedotáhly a prohrály 18:25. V druhém setu byla hra vyrovnaná až do samého závěru, ale za vedení 22:21 se Turnov zasekl a koncovku přenechal Hradci (22:25). V třetím setu hrály turnovské kadetky skvěle, všechno vycházelo. V závěru setu vedly už 22:17, pak ale přišel nepochopitelný kolaps a po prohře 22:25 doslova darovaly celé utkání soupeři.

Slavia Hradec Králové – TJ Zikuda Turnov 3:0 (18, 22, 22)

Sestava: A. Václavů (v utkání celkem 4 body – 4 útok/0 blok/0 es), S. Šebková (2 body – 0/0/2), T. Stará (17 bodů – 11/1/5), V. Volková (2 body – 1/0/1), K. Stará (12 bodů – 8/1/3), K. Málková (4 body – 4/0/0), libero D. Franzová a K. Šedová, střídaly: N. Karlová (4 body – 3/1/0), M. Hrochová (0 bodů – 0/0/0)

V druhém utkání se začalo znovu bojovat od samého začátku. Turnov se opět prezentoval pěkným volejbalem a v dramatické koncovce prvního setu dokázal zvítězit 27:25. Hostující hráčky si asi myslely, že se soupeř sesype, ale to se rozhodně nestalo. Druhý set Hradec vyhrál jasně 25:14. Turnov se občas prezentoval hezkými akcemi, ale jako tým na rozdíl od soupeře dělal mnoho chyb a i další sety prohrál snadno 12:25 a 19:25.

Slavia Hradec Králové – TJ Zikuda Turnov 3:1 (-25, 14, 12, 19)

Sestava: S. Šebková (v utkání celkem 1 bod – 1 útok/0 blok/0 es), T. Stará (15 bodů – 13/1/1), V. Volková (2 body – 0/0/2), K. Stará (13 bodů – 12/0/1), N. Karlová (10 bodů – 10/0/0), A. Václavů (2 body – 1/1/0), libero D. Franzová a K. Šedová, střídaly: K. Málková (0 bodů – 0/0/0), M. Hrochová (0 bodů – 0/0/0)

Dnes jsme zaznamenali další zbytečné porážky. V naší ligové skupině se dokážeme prezentovat snad nejhezčími akcemi. Velkou kvalitu máme na útoku z kůlů i středem, umíme zatlačit na servisu, zablokovat. Co nás ale trápí je nevyhranost v poli. Děláme příliš mnoho zbytečných chyb, jsme zbrklí, nepozorní, hodně bodů darujeme soupeřům na zlatém podnosu. Když toto dokážeme odstranit, tak budeme pravidelně dosahovat skvělých výsledků.

K dalším utkáním v lize nastoupí turnovské kadetky na domácí palubovce hned v sobotu 25. ledna. Soupeřem jim bude VK Hronov. První utkání začíná po ukončení druholigového utkání žen (tedy cca v 11 hodin). Druhé utkání začne obdobně cca v 15 hodin. Budeme moc rádi, když turnovské kadetky i ženy přijdete podpořit!

1   Hradec Králové 18 15 0 1 2 48:15 1487:1214 46
2   Kolín 18 10 3 2 3 44:24 1502:1319 38
3   Hronov 18 6 4 2 6 39:32 1547:1452 28
4   Meteor 16 6 3 4 3 35:29 1360:1301 28
5   Turnov 18 3 2 2 11 23:43 1329:1453 15
6   Červený Kostelec 16 0 0 1 15 2:48 748:1234 1