TURNOVÁCI ZAHÁJILI ROK 2017 VÝHROU

ČR kadeti – TJ Zikuda TURNOV 1:3 (20,-24,-22,-16)

ČR kadeti – TJ Zikuda TURNOV

1:3 (20,-24,-22,-16)

Ve vloženém utkání 1. ligy zavítali turnovští volejbalisté k prvnímu utkání letošního roku do nymburského sportcentra, kde na ně čekal reprezentační tým kadetů ČR. Jak už to tak bývá v utkání s mládežnickými výběry, bylo otázkou, jak mladíkům půjde servis a jak hodně budou kazit. Už při rozcvičení bylo patrné, že se hosté přes vánoční pauzu věnovali spíše regeneraci, zatímco mladíci byli v plném tréninku, ale v zápase nakonec zvítězily zkušenosti turnovských.

Turnovští postrádali Vencovského s Čermákem, a tak první set byl spíše hledáním nové sestavy, a jelikož Turnováci po celý set nedokázali najít správné tempo a vytvořili velké množství chyb, zvítězil v něm výběr mladíků. Do druhé sady však turnovští přeskládali sestavu, Bäumelt se vrátil na smečařský post a na univerzála se posunul Šén. Tyto změny přinesly do turnovských řad potřebný klid a od úvodu setu si hosté vytvořili náskok, který v koncovce domácí korigovali jen díky několika nepřesnostem hostů, ale sadu nakonec turnovští získali a stav byl 1:1. Hned v úvodu 3. setu si hráči Turnova vytvořili náskok při podání Starého, který domácí nedokázali kvalitně přihrát (4:13). I přes jednu bodovou sérii domácích hosté komfortní náskok udrželi a set v klidu získali. Čtvrtá sada byla už jednoznačně v režii hostů, domácí odpadli a výsledkem tak bylo jednoznačné vítězství 16:25 a celkově 1:3.

Sestava:  Folprecht, Šén, Kovář, Bäumelt, Ducháč, Starý (Libero – Kunc)

Střídali: Fučík, Bukovjan

V příštím kole přivítají Turnováci v domácí hale nejprve v pátek 13.1.2017 soupeře z dalekého Starého Města (19:30hod) a v sobotu 14.1.2017 ambiciózní tým zálohy extraligového Brna (15:00hod). Poté čeká turnovské volejbalisty poslední dvojzápas na Moravě (Tesla Brno a Beskydy) a po týdenní pauze již začnou vyřazovací boje ve čtvrtfinále play off (3.2 a 4.2 v domácím prostředí).