Turnov získal celkem 3 medaile v KP U22 juniorek

V neděli 5. března 2023 byla v Jablonci napsána poslední kapitola letošního ročníku krajského přeboru U22 kadetek a juniorek. Tato soutěž byla společná pro kategorie U22, U20 a U18. Soutěže se zúčastnilo celkem 14 družstev, ty byly po úvodních rozřazovacích turnajích rozděleny do 4 výkonnostních skupin. TJ Turnov měla v soutěži dva zástupce – TJ Zikuda Turnov „B“ a „C“.

Družstvu juniorek „B“ se hned po nepříliš povedené kvalifikaci podařilo na prvním turnaji v druhé lize postoupit do první výkonnostní ligy, kde se až na jednu výjimku po zbytek turnajů udrželo. Celkem tým odehrál 8 turnajů a utkával se nejčastěji s týmy Mnichova Hradiště, Varnsdorfu, USK Slávie Liberec a Nového Boru. Do posledního turnaje vstupoval na průběžném děleném 3. – 4. místě s týmem USK Slávie, se kterým úspěšně zvítězil a zajistil si tak bronzovou medaili v celkovém hodnocení KP U22. Tu toto družstvo získalo dokonce dvakrát a to i za ocenění ve vlastní kategorii U20. Tým čítající 14 hráček na soupisce se snažil během soutěže opírat o stabilní hráčky působící v týmu delší dobu a zapracovávat nové mladší tváře a nové posily týmu.

Sestava TJ Turnov „B“: nahrávačky – Michaela Tomešová, Barbora Hrdninová, univerzálky – Veronika Podzemská, Veronika Zárybnická, smečařky – Michaela Kočová, Leona Pavlátová, Michaela Bobišová, Laura Hušková, blokařky – Anna Suchomelová, Anežka Kubánková, Klára Wernerová, Julie Jesenská, libera – Julie Pazderská, Adéla Brzáková, trenér Tomáš Kuncíř

Tým čeká v dohledné době herní pauza a začátkem května rozehraje druhou polovinu soutěže KP2 žen Libereckého kraje.

Mladší tým juniorek „C“ je tvořen převážně ze současných starších žákyň, které hrály tuto soutěž jako doplňkovou. Před sezónou byl cíl co nejvíce získávat nové zkušenosti a herní praxi. Turnovačky, které v kategorii starších žákyň patří mezi nejlepší týmy v republice, si ale vedly skvěle i v této soutěži. Po celou dobu se pohybovaly mezi první a druhou ligou. Nakonec v celkovém pořadí získaly 5. místo. V redukovaném pořadí v kategorii U18 si zajistily zlaté medaile a právo startu v kvalifikaci o postup do 2. ligy U18.

Sestava TJ Turnov „C“ : Barbora Bratršovská, Marie Čivrná, Julie Dolejšová, Adéla Donátová, Nikola Kučírková, Ivana Linhartová, Kristýna Nováková, Anna Ruckensteinerová, Kristýna Šulcová, Martina Šulcová, Kateřina Zelnická, Klára Zýková, trenéři Jiří Zýka a Jiří Šulc

Všem hráčkám a trenérům gratulujeme a moc děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu!