Turnaj BMV v Rovensku pod Troskami

21.1. se uskutečnil další turnaj v barevném minivolejbale, tentokrát v Rovensku, kde je tradičním pořadatelem Pavel Mašek. Sjely se týmy z Turnova, Rokytnice, Sklenařic, Jilemnice a pořadatelského Rovenska v kategoriích žlutá, oranžová a modrá.

Za mladší přípravku jsme tentokrát měly jen dva týmy, poněvadž zároveň probíhala lyžařská škola, které se většina našich svěřenců též účastní. Ve žluté kategorii hrálo 10 týmů na dvě skupiny a poté křížem první s prvním, druhý s druhým atd. Děti nám opět udělaly ohromnou radost, především nadšením ze hry a pak také krásným umístěním. Třetí místo Klára Horáková, Emma Svobodová a první místo Aneta Pastorková a Tereza Nováková, která se k nám po půl roce vrátila a hned vyhrála turnaj.

Ve starších kategoriích náš oddíl reprezentovaly 3 oranžové týmy a 1 modrý.
Všem holkám to moc šlo, u všech bylo patrné zlepšení všech volejbalových dovedností. V oranžovém volejbale soutěžilo 10 týmů a 2 turnovská družstva hrála proti sobě o 5. a 6. místo. Nakonec o pár bodů na krásném 6. místě skončily Ema Filipová a Evelyn Mikulová a na 5. místě Klára Farkasová a Aneta Klimentová. Oranžovou skupinu zcela ovládla dvojice Františka Mandysová a Anna Růžičková, které zaslouženě vyhrály, co se dalo, a obsadily 1. místo!


V modré skupině byly tentokrát jen 3 družstva, která hrála vzájemné zápasy do 21 bodů. Volejbal to byl vyrovnaný, hrály se i tiebreaky a tady opět byl na našich hráčkách vidět velký pokrok. Obsadily 1. místo ve složení: Sofie Lhotáková, Marie Elen Mlejnková a Bára Záchelová. Všem holkám moc děkujeme za vzornou reprezentaci a rodičům za jejich hojnou podporu.

Diplomy předával dětem hráč Dukly Liberec Štěpán Svoboda.

Autorky: Kateřina Zajgerová a Zuzana Hyblerová