TJ Zikuda Turnov Muži “A” – TJ Lokomotiva Liberec (celá zpráva) – 12.10.2013

Po vítězném premiérovém dvojzápase v Domažlicích nastoupili turnovští volejbalisté k letošní domácí premiéře proti týmu Lokomotivy Liberec. Po jednoznačně vyhraném prvním utkání museli o vítězství ve druhém zápase tvrdě bojovat a nakonec ho získali až po pěti setech v poměru 3:2.

1. 1.   zápas   3:0 (20,17,9)

Sestava: Folprecht, Melich, Vacík, Konečný, Charousek, Marek

Libero – Vojta

Střídali: Strnad, Uhlárik, Maier, Kovář, Novák

Trenéři: Šimůnek a Strnad

Domácí, kteří nastoupili až na Lukavce v takřka ideální sestavě, si od úvodu udržovali mírný náskok a s přehledem získali první set. I druhý set se odvíjel podle podobného scénáře a hosté postupem času začali odpadávat. Ve třetím setu již na palubovce existovalo pouze jedno družstvo a tak domácí dokráčeli v exhibičním tempu k vítězství 3:0. Excelentně zahrál opět Konečný, kterému však zdatně sekundovali i zbývající hráči.

2.zápas     3:2 (-16,-22,15,19,9)
Sestava: Novák, Charousek, Kovář, Melich, Maier, Marek

Střídali: Folprecht, Vacík, Strnad, Uhlárik, Lukavec

Do druhého utkání nastoupil domácí tým v pozměněné sestavě bez Konečného a než se dokázal zkonsolidovat, svítilo na světelné tabuli skóre 0:2 na sety a domácí jen těžko hledali odpověď na zlepšenou hru libereckých. Poté se však díky několika přesunům v sestavě a střídání Strnada, který do týmu vnesl potřebný klid a především zlepšil příhrávku, začala karta obracet. Turnovští získali celkem hladce třetí a následně po boji i čtvrtý set a po týdnu si opět zahráli tie-break. Do páteho setu vstoupili Turnováci dobře. Od začátku diktovali tempo hry a skóre narůstalo především na domácí straně, takže celkem hladce dovedli utkání k vítězství. Velmi dobře zahrál v tomto utkání Charousek s Kovářem.

V příštím kole zajíždíme 19.10.2013 na horkou půdu do Jihočeských Netolic, aktuálně prvního týmu tabulky. V dalším domácím utkání přivítáme 2.11.2013 tým Ervěnic.