TJ Jiskra Domažlice – TJ Zikuda Turnov Muži „A“ (celá zpráva) – 5.10.2013

V úvodním utkání nového ročníku 2.volejbalové ligy zavítali turnovštívolejbalisté do západočeských Domažlic na palubovku místní Jiskry, která byla nejúspěšnějším týmem druhé poloviny minulé sezóny a tak nás čekal hned na úvod velmi kvalitní soupeř. Domácí navíc nastoupili posíleni o nahrávače extraligové Příbrami Kupilíka a smečaře Brabce z prvoligové Plzně. Turnovským naopak chyběl v Nymburce hostující smečař Melich a nemocné libero Vojta. Po vyrovnaném prvním utkání, které bylo jako na houpačce a rozhodovalo se až v pátém setu se ve druhém utkání projevila větší zkušenost a šíře kádru Turnova, který zvítězil jednoznačně 3:0.

Výborně odehráli obě utkání Konečný s Markem a Lukavec, v dopoledním utkání zahrál dobře na smečařském postu Charousek.

1. 1.   zápas  2:3 (-20,24,-23,20,-9)

Sestava: Novák, Charousek, Vacík, Konečný, Lukavec, Marek (Libero – Strnad)

Střídali: Kovář, Maier, Macháč, Folprecht

Trenéři: Šimůnek a Strnad

Od začátku utkání si hosté udržovali mírný náskok a s přehledem získali první set. I druhý set byl v režii turnovských, ale zbytečnými chybami v koncovce ho ztratili a dostali domácí do zápasu. Zlepšeným výkonem však dokázali získat 3.sadu, ale bohužel opět přišel útlum a byl tu pátý set. Vstup se Turnovákům nepovedl a na ukazateli svítil stav 0:3. Od této chvíle však přišlo radikální zlepšení a postupem času se povedlo ztrátu smazat a dovést tie-break do vítězného konce v poměru 15:9. Nutno podotknout, že domácí hráli velmi dobře a především dva dvoumetroví smečaři dělali obraně hostů velké potíže.

2.zápas 0:3 (-14,-22,-24)
Sestava: Folprecht, Lukavec, Kovář, Konečný, Maier, Marek (Libero – Strnad)

Střídali: Vacík, Charousek, Macháč, Novák

Do druhého utkání nastoupili Turnováci s pozměněnou sestavou a s cílem připsat si další vítězství. Domácí začali utkání velmi špatně a výsledkem byl jednoznačně získaný první set. I v dalších setech nepřišlo žádné výrazné zlepšení domažlických a tak jen díky poklesu koncentrace hostujících hráčů nebyl výsledek jednotlivých setů ještě jednoznačnější.

V příštím kole přivítají Turnováci 12.10.2013 na domácí palubovce sousední Lokomotivu Liberec s exreprezentantem Matoškou a budou chtít potvrdit dvě venkovní vítězství. Záčatky utkání v 9:00 a 13:00 (souběžné utkání žen s Rumburkem od 11:00 a 15:00 – vždy 30 min po skončení předešlého utkání).