TJ Zikuda Turnov – Brno B 3:1 (22,-21,18,20)

TJ Zikuda Turnov – Brno B 3:0 (14,23,14)

Stav série 2:0

TJ Zikuda TURNOV – Volejbal Brno „B“

3:1 (22,-21,18,20)

Čtvrtfinále 1. ligy ve volejbale mužů přisoudilo Turnovákům do souboje záložní tým extraligového Brna. Turnovští volejbalisté nastoupili po dlouhé době kompletní, hostům naopak chyběl nejlepší hráč posledního vzájemného zápasu Šulc, ale i tak jejich kádr představoval velkou kvalitu v podobě kadetských reprezentantů Červinky, Neubauera, Handlíře a juniorského reprezentanta Žaby. Do prvního utkání čtvrtfinálové série vstoupily oba týmy před zaplněnou turnovskou halou soustředěně a stav byl až do poloviny 1. setu vyrovnaný. Poté si domácí vytvořili mírný náskok, který dokázali přetavit v zisk první sady. Hosté se však nevzdávali, zlepšili svůj výkon ve všech řadách a díky nepřesnostem domácích v koncovce setu dokázali skóre vyrovnat. Po změně stran se však domácí opět probudili a od úvodu setu diktovali tempo utkání. Hned na začátku setu si vytvořili tříbodový náskok, který dokázali ještě navýšit a set jednoznačně získali. V průběhu 3. setu došlo bohužel ke zranění libera Hýbla, pro kterého pravděpodobně sezóna skončila. Střídající Vojta ho však dokázal nahradit a na výkonu týmu se toto zranění výrazně nepodepsalo. Domácí pokračovali ve výborném výkonu, a tak i čtvrtý set byl jejich jednoznačnou záležitostí a již v polovině sady bylo o vítězi takřka jasno. Poděkování patří skvělému publiku.

Sestava:  Folprecht, Peníška, Vacík, Konečný, Melich, Čermák (Libero – Hýbl)

Střídali: Kovář, Šén, Novák, Vojta, Charousek

Trenéři: Šimůnek a Koláčný

3:0 (14,23,14)

Hned následující den nastoupily oba týmy do 2. zápasu čtvrtfinálové série v takřka totožných sestavách, domácím chyběl pouze zraněný Hýbl, kterého nahradil Lukavec. Před opět hojně zaplněnou halou vstoupili do utkání lépe domácí hráči a od úvodních výměn dostali hosty pod tlak. Domácí předváděli strojovou hru, na kterou hosté nenašli odpověď a s přehledem získali 1. set. Druhý set byl daleko vyrovnanější, a i když se domácí dostali od úvodu do dvoubodového vedení, které si udržovali po celý set, rozhodovalo se až v napínavé koncovce, kterou si však turnovští pohlídali. Tento okamžik hostující tým pravděpodobně zlomil a 3. set skončil opět jednoznačným výsledkem stejně jako úvodní sada. Poděkování opět patří skvělým divákům.

Sestava:  Novák, Charousek, Vacík, Konečný, Peníška, Čermák (Libero – Vojta)

Střídali: Kovář, Šén, Folprecht, Melich, Lukavec

O příštím víkendu čekají Turnováky zápasy v Brně, a to 3. čtvrtfinálové utkání 6.2.2015 (20:00) a případné 4. čtvrtfinálové utkání 7.2.2015 (14:00).