Starším žákyním těsně unikl postup na volejbalové mistrovství republiky

Turnovské volejbalové starší žákyně se jako suverénní vítězky krajského přeboru zúčastnily během víkendu 30. 4. – 1. 5. 2022 kvalifikace o postup na mistrovství ČR.  Ve své skupině, která se odehrála v Sokolově, se střetly se sedmi dalšími soupeři. Z osmičlenné skupiny postupovala první tři družstva. Turnov nakonec skončil na 4. místě a na mistrovství se těsně neprobojoval.

Hráčky TJ Zikuda Turnov sehrály sedm těžkých, fyzicky náročných utkání. Pět z nich se rozhodlo až ve zkrácené hře. Ve třech utkáních byl soupeř lepší, ve čtyřech utkáních byly lepší Turnovačky. Během tak dlouhého turnaje se Turnov nevyvaroval herních výkyvů. Byly momenty, kdy bojovnost a nasazení při jednom z vrcholů sezóny mělo být rozhodně vyšší, když Turnov hrál výrazně pod své možnosti. Na druhé straně byly i momenty, kdy předváděná hra snesla ta nejpřísnější měřítka a vysloužila si velké uznání ostatních trenérů a zúčastněných družstev.

Za TOP momenty, které si jako trenér budu dlouho pamatovat, považuji sice prohraný, ale skvěle zabojovaný úvodní set proti pozdějšímu vítězi skupiny – družstvu Kralup. Dále pak otočený zápas proti nepříjemnému Děčínu (stav 0:1 na sety a 19:24 v setu druhém). Vrcholem turnaje bylo pak vydřené vítězství proti Slavii Hradec Králové.

S celkovou pozitivní bilancí 4 výher a 3 porážek jsme celkem spokojeni, byť postup nebyl daleko. Věříme, že získané zkušenosti hráčky zúročí v dalších volejbalových bitvách, které mají před sebou.

TJ Zikuda Turnov – VSK Český Krumlov 0:2 (-18,-21)

TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Bedřichov 2:1 (-18,11,7)

TJ Zikuda Turnov – TJ Kralupy 0:2 (-26,-14)

TJ Zikuda Turnov – VSK Spartak Děčín 2:1 (-17,24,6)

TJ Zikuda Turnov – TJ Slavia Hradec Králové 2:1 (-22, 25, 16)

TJ Zikuda Turnov – VSK Baník Sokolov 1:2 (-19,22,-10)

TJ Zikuda Turnov – VK Slavia Plzeň 2:1 (20, -18, 8)

Sestava TJ Turnov: Barbora Bratršovská (blokařka), Tereza Bučková (nahrávačka), Julie Dolejšová (univerzálka), Nikola Kučírková (blokařka), Ivana Linhartová (smečařka), Julie Pazderská (libero), Linda Peštová (libero), Anna Ruckensteinerová (blokařka), Kristýna Šulcová (smečařka), Martina Šulcová (nahrávačka) – trenéři Pavel Starý, Jiří Šulc a Jan Mlejnek.