Starší žákyně se opět ukázaly v Českém poháru

Družstvo starších žákyň zavítalo o víkendu (19. – 20. 11. 2022) do Karlových Varů, ke sehrálo další kolo Českého poháru U16. V první západní skupině se rozhodně neztratilo a připsalo si 5 cenných vítězství a pouze 2 porážky.

Do Varů jsme odjeli už v pátek, abychom pohodlně stihli ranní sobotní začátek. V pátek jsme se šli podívat na karlovarské památky. U místních léčivých pramenů se strhl nečekaný boj. Místní minerálka holkám moc nejela, tak u každého pramenu probíhala týmová střižba. Poražený samozřejmě musel pít do dna. Správně týmově nažhavení jsme se tešili na další konfrontaci na nejvyšší republikové úrovni.

Turnaj jsme zahájili v sobotu ráno skvěle. V prvním utkání jsme si poradili s Orionem Praha 2:0 (15, 21). Hned vzápětí přišla druhá výhra proti Mikulovce Praha – 2:0 (14, 13). V třetím utkání jsme nastoupili proti kvalitní Plzni, které jsme v minulém kole podlehli. Nedotažená a opatrně zahraná koncovka prvního setu určila ráz i setu druhého. Plzni jsme podlehli 0:2 (-23, -18). Útočná jistota a odvaha nám chyběla i v následujícím utkání proti TJ Kralupy 0:2 (-20, -21). Sobotní část jsme tedy zakončili vyrovnanou bilancí 2 výher a 2 porážek.

V neděli nás čekali zbývající 3 utkání. V prvním duelu proti domácím Karlovým Varům byla zpočátku vidět nejistota předchozího dne. Postupně jsme se rozehrávali a dokázali si pomoct na servisu i útokem. Ke konci už jsme hráli zase skvěle a připsali si důležité motivační vítězství 2:0 (20, 22). V předposledním utkání jsme narazili na silný Mělník, který vyhrál předchozí kolo a nakonec i toto. V prvním setu jsme hráli dobře, ale koncovka nám nakonec unikla. Dokázali jsme ale obstát na příjmu a následně bodovat útokem. Zlepšený výkon se stupňoval a následující 2 sety byly už v naší režii. Turnovačky hrály skvěle! Cenného vítězství 2:1 (-21,16, 9) proti kvalitnímu soupeři si moc vážíme. V posledním utkání jsme nastoupili proti nováčkovi v této skupině SK Ústí nad Labem. Bohužel se opakoval už několikrát prožitý scénář. Po herním a emočním vrcholu turnaje přišel výkon průměrný. Nevýrazným výkonem jsme si připsali výhru 2:1 (20,-23,10).

Turnaj nám přinesl mnoho zkušeností. Potešil nás posun v herních dovednostech jednotlivých hráček. Cenná byla i ta zažitá krize, kdy najednou odešlo rychle volejbalové umění a hlavně víra a sebevědomí. O to větší radost jsme měli, když si hráčky zažily, že stačí pár povedených momentů a už vše zase šlo a fungovalo.

V celkovém pořadí západní skupiny jsme skončili na 5. místě z 38 družstev. Pro další kolo se budou slučovat západní a východní skupina. Nám o jedno pořadí unikla první celorepubliková skupina a půjdeme bojovat o postup ze skupiny druhé. Jdeme tam čelit dalším výzvám a soupeřům a snad si jako družstvo budeme pamatovat, že v boji o špičku si nemůžeme dovolit vypustit ani jedno utkání, set či balón.

Všem hráčkám moc děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a těšíme se na další akci!

Sestava TJ Turnov: Barbora Bratršovská (S/B), Tereza Bučková (N), Julie Dolejšová (U), Adéla Donátová (S), Nikola Kučírková (B), Linda Peštová (L), Anežka Sirůčková (B), Kristýna Šulcová (S), Martina Šulcová (N), trenéři Pavel Starý, Jiří Šulc a Jan Mlejnek.

Autor: Pavel Starý