Starší žákyně dál válí v Českém poháru

Starší žákyně TJ Zikuda Turnov absolvovaly během víkendu 21. – 22. ledna 2023 další kolo Českého poharu U16. Bylo to první kolo, kdy se sloučila východní a západní část. Turnovačkám v předchozí západní části těsně unikl postup do nejlepší republikové osmičky. V druhé nejvyšší celorepublikové výkonnostní skupině dokázaly nyní ve Spořicích u Chomutova zvítězit a postoupit do elitní skupiny.

Začátek turnaje byl poněkud nervózní. Turnovačky nedokázaly zachytit nástup dobře hrajícího Zlína, který kontrolovaně získal první set. Druhý set naopak patřil jasně Turnovu, který ale ve zkrácené hře nechal soupeře diktovat tempo a v koncovce pak těsně podlehl. Zlín zvítězil 2:1.

Od druhého utkání se Turnov už dostal do pohody a dokázal předvádět svou hru. Všechny osttaní utkání vyhrál 2:0. V některých setech byl průběh více než jednoznačný, někdy naopak bylo potřeba zabrat a set zvrátit na svou stranu po horším začátku. Vše ale Turnovačky zvládly a zaslouženě si připsaly vítězství ve skupině a postoupily do elitní osmičky, která se odehraje 18. – 19. února na palubovce VK KP Brno.

Velké díky patří všem hráčkám za jejich výkony a týmový přístup. Děkujeme i našim bubeníkům, kteří nás provázeli celým turnajem.

Sestava TJ Zikuda Tunov: N – Martina Šulcová, Klára Zýková, U – Julie Dolejšová, S – Barbora Bratršovská, Kristýna Šulcová, Adéla Donátová, B – Anežka Sirůčková, Nikola Kučírková, Kateřina Zelnická, L – Linda Peštová, Ivana Linhartová, trenéři – Pavel Starý, Jan Mlejnek, Jiří Šulc a Jiří Zýka.

TJ Zikuda Turnov – VSK Zlín 1:2 1:2 (-22,14,-15)
TJ Zikuda Turnov – SK Kometa Praha 2:0 (14, 14)
TJ Zikuda Turnov – Volejbal Přerov 2:0 (7, 18)
TJ Zikuda Turnov – SK Volejbal Ústí n. L. 2:0 (10, 22)
TJ Zikuda Turnov – VK Znojmpo-Přímětice 2:0 (3, 21)
TJ Zikuda Turnov – TJ Slavia Hradec Králové 2:0 (13, 19)
TJ Zikuda Turnov – VK Karlovy Vary 2:0 (17, 23)