Solidní vystoupení volejbalových kadetek v Českém poháru

V sobotu a neděli 14. – 15. 12. 2019 se v Hradci Králové hrálo druhé kolo Českého poháru kadetek a juniorek. Turnovské volejbalové kadetky se před měsícem v Praze těsně udržely v třetí výkonnostní osmičce. Tentokrát se jim dařilo daleko lépe. V sobotu předvedly velmi solidní výkon. Mrzí jen prohry ve dvou utkáních, ve kterých jasně ovládly první set a poté někdy v jiné sestavě, někdy ztrátou koncentrace o celá utkání přišly ve třetím setu. Po prvním dnu jim patřila průběžná třetí příčka s velmi reálnou šancí na postup do vyšší výkonnostní skupiny. V neděli se to ale vůbec nepovedlo, když Turnovačky výrazně zaostaly za svými sobotními výkony a obě závěrečná utkání prohrály 0:2.

Celková 4. příčka je určitě zlepšením, ale promarněných šanci na postup bylo několik, což zamrzí. Radost máme ze zlepšené hry, zároveň při konfrontaci s ostatními týmy víme, že musíme pracovat zejména na hře v poli a příjmu.

TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Dolní Újezd 1:2 (19, -17, -7)

TJ Zikuda Turnov – Volejbal Ústí n. L. 2:0 (18, 21)

TJ Zikuda Turnov – Mělník 1:2 (18, -20, -13)

TJ Zikuda Turnov – TJ Spartak Polička 2:1 (22, -12, 9)

TJ Zikuda Turnov – Benešov 2:0 (24, 18)

TJ Zikuda Turnov – USK Slavia Liberec 0:2 (-11 , -18)

TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Česká Třebová 0:2 (-12, -18)

1  Dolní Újezd  7  4  3  0  0  14:3  382:293  18