TJ Sokol Mnichovo Hradiště – TJ Zikuda Turnov

2:3       (23,-20,-22,21,-13)

2:3      (21,16,-23,-18,-9)

Turnovští hráči si nedají ani chvilku oddych a po první přestávce na konci ledna je opět čekaly 4 víkendové dvojzápasy po sobě. V neděli 1. 3. 2020 se postavili proti poslednímu týmu v tabulce – Mnichovu Hradišti, kterého potřebovali obrat o co nejvíce bodů, tak abychom jsme se jim co nejvíce oddálili v tabulce. Před námi stál nelehký úkol, jelikož jsme odjížděli ne zcela v plné sestavě. Tým se musel obejít bez Vládi Chuma (zdravotní komplikace), Tomáše Morávka a Tomáše Kuncíře (zranění kotníku, psychická podpora na lavičce).

Do prvního zápasu nastoupili hráči Turnova s odhodláním, avšak již na začátku tvořili spoustu nevynucených chyb, které soupeř trestal. Od začátku bylo co dohánět a neustále dotahovat bodový rozdíl. Další nevynucený chyby v koncovce stáli hráče Turnova výhru v prvním setu. Do druhého setu nastoupili Turnováci zcela jinak. S velikou vervou a úsilím se do soupeře pustili a drželi si značný bodový odstup od domácích hráčů. Stejný scénář se odehrával i v setu třetím. Závěr tohoto setu byl zcela v režii Honzy Suchánka, který zaznamenal 3 bodové servisy po sobě. Nastal set čtvrtý, který byl ze strany hráčů Turnova obrazem spousty chyb a nízké bojovnosti. Toto všechno se projevilo v celkovém výsledku jako ztráta čtvrtého setu. Byl zde tie-break, zkrácená hra. Do zkrácené hry vstoupili hosté lépe. Bohužel opět se zde vyskytla spousta nevynucených chyb. Strany se měnily za stavu 8:6 pro domácí. Díky skvěle servírujícím hráčům (Martin Fikar a Jan Suchánek), dále pak precizní obranou a útokem se podařilo hráčům Turnova nepříznivý stav zápasu obrátit a dotáhnout tak zkrácenou hru do vítězného konce v poměru 15:13.

Sestava:           Folprecht, Suchánek, Zelfel, Kovář, Peníška, Fikar (libero – Musílek)

Střídali:            Žalský, Zikuda O., Zikud P.

Druhý zápas začal cca za 40 min. po prvním utkání. Byla zde vidět značná únava všech hráčů jak domácích tak i hostujících. Od začátku však bylo vidět, že domácí mají té energie trochu více. A tak první dva sety domácí hráči vyhrály bez větších potíží. Bylo načase, aby se hráči Turnova opět zmobilizovali a zaveleli ke stíhacímu tempu, tak aby nebyl zápas ztracen. To se povedlo, i když to stálo veliké úsilí a trochu bolesti. Turnovákům se povedlo vyhrát dva sety po sobě a celý zápas tak zdramatizovat a poslat opět do zkrácené hry. Zde již bylo odhodlání Turnováků silnější a nepřipustili žádný obrat a zkrácená hra byla plně v jejich režii. Bylo zde druhé vítězství v poměru 3:2 a z hřiště soupeře si tak odvážíme 4 body.

Sestava:           Folprecht, Suchánek, Zelfel, Kovář, Peníška, Žalský (libero – Musílek)

Střídali:            Fikar, Zikuda O., Zikuda P.

Na domácí palubovce se hráči Turnova zase po zaslouženém odpočinku a týdenní pauze dne 14. 3. 2020 proti VK Dvůr Králové n. Labem.