Report a výsledky z utkání 2. ligy mužů, 22.2.2014

TJ Zikuda TURNOV – VK Prasyl MLADÁ BOLESLAV

3:0, 3:0

V dalším utkání 2. volejbalové ligy přivítali turnovští volejbalisté v pojizerském derby tým z města automobilů, který nezastíral, že si do Turnova přijel pro body. Hosté přijeli kompletní i s exbenáteckým Dlouhým, který však nebyl zcela zdravotně v pořádku a nechyběl také turnovský odchovanec Feštr.

Domácí nastoupili po dlouhé době opět v takřka kompletním složení, kdy se do sestavy vrátili až na Melicha s Macháčem všichni hráči. Do druhého utkání tým navíc posílil ještě Pláteník. Byla očekávána dvě vyrovnaná utkání a i když tomu výsledky nenapovídají, diváci, kterých se opět sešla takřka plná hala, viděli zajímavý volejbal.

1.   zápas  3:0 (16,17,19)

Sestava: Novák, Charousek, Vacík, Konečný, Lukavec, Marek (Libero – Vojta)

Střídali: Folprecht, Kovář

Trenér: Šimůnek

Dopolední utkání bylo od úvodních výměn vyrovnané a do prvního trháku se dostali domácí, kdy odskočili z vyrovnaného stavu díky dobrému podání a kvalitnímu bloku na 15:11, 17:12 a 20:13, což přetavili v zisk prvního setu. Hosté však bojovali a od úvodu druhé sady si vytvořili dvoubodový náskok, o který však díky zlepšení domácích ve druhé části setu přišli. Za stavu 16:17 přišel na podání domácí Marek, který výborným servisem rozhodl o zisku setu. Ve třetím dějství se domácí dostali od úvodu do několikabodového náskoku, který navýšili až na 23:14 a jen díky mírnému polevení neskončil 3. set větším rozdílem. Turnováci předčili hosty ve všech činnostech a především díky špatnému příjmu boleslavských měli domácí blokaři zjednodušenou úlohu.

2.zápas 3:0 (21,21,21)
Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Konečný, Pláteník, Marek (Libero – Vojta)

Střídali: Vacík, Lukavec, Novák

Do druhého utkání vstoupili turnovští hráči se dvěmi změnami v sestavě, kdy nastoupili Folprecht s Pláteníkem, ale obraz hry se příliš nezměnil. Od úvodu vedli domácí a i přes potíže při podání Necra dokázali udržet drobný náskok a připsat si první set. Ve druhém setu se dostali do vedení hosté, ale vedení 8:12, 9:14 a 10:18, které získali opět především výborným podáním Necra smazal stejně dobrým podáním domácí Kovář a z toho se už hosté v konvovce setu nevzpamatovali. Tato ztráta jakoby hostům pomohla a hned v úvodu třetí sady se dostali do vedení 2:8 a následně 10:15 a 12:17. Domácí však zabrali, ztrátu postupně snížili a dotáhli utkání k vítězství. Toto což však někteří hráči hostů neunesli, což vyústilo v několik karetních trestů pro hostující tým. Tato skutečnost tak byla jedinou kaňkou na jinak velice pohledném utkání.

V příštím kole zajíždí Turnováci po týdenní pauze 8.3.2014 na palubovku aktuálně druhého týmu tabulky VK Slovan Chabařovice. Následně se s domácími diváky rozloučí 15.3.2014 soubojem s o záchranu bojujícím týmem  VSK ISŠTE Sokolov (začátky utkání 11 a 15 hod).