První zpráva z nově vzniklého týmu mužů

Na jaře tohoto roku, po ustanovující schůzi plné optimismu, nadšení a piva, rozhodli jsme se vzkřísit bývalý tým turnovských juniorů, dokoupit pár přespolních posil a znovu přihlásit turnovský mužský tým do krajské soutěže. Povedlo se dát dohromady partu jedenácti nadšených hráčů, kteří se tuto sezónu utkají se šesti soupeři. Mezi tyto nadšence patří: D. Černý, D. Hybler, J. Kudrnáč, T. Kuncíř, P. Mašek, D. Musílek, A. Peklák, O. Procházka, D. Svoboda, L. Vencálek a O. Zikuda. Společně jsme sešli na třicet tréninků a jedno víkendové soustředění.


V sobotu 22.10.2022, takřka za ranního kuropění, vyrazil tým turnovského mužského „Áčka“ v téměř plném složení (omluven O. Zikuda) na svůj první zápas do mlhou zahalené Smržovky. Nebyl to pouze první zápas letošní sezóny, nýbrž i první oficiální zápas v novém složení tohoto týmu. A co víc, také v nových dresech. Proti našemu mladému a dynamickému týmu nastoupilo družstvo léty prověřených hráčů TJ Spartak Smržovka. Lehká počáteční nejistota byla v polovině prvního setu úspěšně zažehnána, avšak body, které jsme na počátku zbytečně ztratili nám poté chyběly v závěru a první set soupeř o čtyři body zvítězil. Od druhého setu již naše hra vypadala od počátku lépe a podařila se nám řada útočných kombinací, které krom zrychlení hry přinesly i potřebné body. Do koncovky se nám dařilo držet vyrovnané skóre, nicméně možná vlivem menší sehranosti našeho týmu než soupeřova, se nám nepodařilo soupeře udolat a druhý set skončil naší prohrou 26:28. Vývoj třetího setu byl velmi podobný, nicméně tentokrát jsme si koncovku udělali ještě zajímavější. Počítadlo skóre, schopno počítat pouze do třiceti, muselo být přetočeno opět na začátek a konečný stav dosáhl 33:31, bohužel i tentokrát ve prospěch soupeře.


Po krátké pauze nastoupili jsme k odvetě ve druhém zápasu s odhodláním a vervou nám vlastními. V první polovině prvního setu dopadl T. Kuncíř po bloku nešťastně na nohu jednoho z hráčů a způsobil si tím výron kotníku na pravé noze. Po zbytek zápasu jsme museli tedy lehce improvizovat v postavení. Přejme všichni co nejrychlejší uzdravení a návrat na hřiště v plné formě tak rychle, jak jen to půjde. Ve zbytku zápasu byla k vidění z naší strany řada velmi povedených útoků, stejně tak svižná hra v poli. Na druhé straně hřiště však také nebylo o útoky na síti a zákroky v poli nouze a společně s našimi chybami, kterých se už pro příště dozajista vyvarujeme, získal soupeř bodovou převahu. Druhý zápas nakonec také skončil vítezstvím soupeře ve třech setech 25:19, 25:23 a 28:26.

Celkově si tedy ze Smržovky odvážíme prohru, avšak náladu a odhodlání v týmu to naopak ještě pozvedlo, jelikož jsme měli možnost najít naše slabé stránky, na kterých budeme pracovat a další zápasy již omezíme naše chyby a posuneme hru z naší strany zase o něco výše.


Autor Daniel Svoboda