První víkend 66. volejbalové Dřevěnice

V sobotu a v neděli se v nedaleké Dřevěnici konal první víkend již 66. ročníku tohoto slavného turnaje.

V sobotu se v turnaji kadetek a juniorek představily 2 týmy složené z turnovských hráček. Starší juniorky hrály pod názvem Mořské potvory a po velmi zdařilém průběhu celého turnaje dokráčely až do semifinále, které přerušil ve večerních hodinách prudký déšť. Tímto momentem byl turnaj ukončen a hráčky už si už jen střihly o závěrečné umístění a ceny. Holky braly nakonec 3. místo.

Mladší kadetky TJ Turnov hrály v Dřevěnici už podruhé a v turnaji dokázaly předvést velmi dobré výkony proti podobně starým hráčkám. Proti starším a zkušenějším juniorkám hrály naopak zbytečně ustrašeně. Konečné 5. – 6. místo je ale docela dobrým úspěchem a povzbuzením do další práce.

V neděli se hrála I. A třída žen, tzn. turnaj určený pro extraligová družstva a týmy z prvních a druhých lig. Turnovské ženské áčko v nové sestavě si to nemohlo nechat ujít a v pětičlenné skupině sehrálo s většinou prvoligovými týmy docela pohledná utkání a dokázaly sebrat mnohem zkušenějším hráčkám nejeden set. Po čtyřech porážkách se sice nepostoupilo, ale herní projev nebyl špatný.

Největšího úspěchu ale nakonec dosáhli turnovští muži, kteří dokázali turnaj I. B třídy vyhrát a do Turnova přivezli cennou trofej! Všem moc gratulujeme!

Díky za podporu patří i mnoha turnovským fanouškům, kteří nás přijeli do Dřevěnice podpořit.

Příští víkend se budou konat další turnaje. V sobotu se volných soutěží zúčastní družstva mužů i žen, v neděli se hrají populární mixy.